ଜିତିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ଦଳ ଉପରେ ରାଗିଲେ ରୋହିତ! ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ କରିଲେ ପ୍ରଶଂସା….

  1. Home
  2. Cric Special

ଜିତିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ଦଳ ଉପରେ ରାଗିଲେ ରୋହିତ! ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ କରିଲେ ପ୍ରଶଂସା….

Rohit


ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ଆଇସିସି ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିଜୟ ହାସଲ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି। ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ଫ୍ଲପ୍ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସତ୍ତ୍ୱେ ଦଳ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିଲା।  ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ଘାତକ ବୋଲିଂ ହେତୁ ପାକିସ୍ତାନ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲା। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଜସପ୍ରୀତ ବୁମରାଙ୍କ ବୋଲିଂକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିବା ବେଳେ ପୋଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ତାଗିଦ କରିଥିଲେ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ବିଜୟ ଉପରେ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା କ’ଣ କହିଛନ୍ତି? ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ନୈରାଶ୍ୟଜନକ ରହିଥିଲା। ଋଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଖେଳାଳିଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍ ଚାଲିନଥିଲା। 

Rohit

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ପୋଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ତାଗିଦ କରିଥିଲେ।  ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ,“ଆମେ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରିନାହୁଁ।  ଆମର ଇନିଂସର ଅଧା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆମେ ଭଲ ସ୍ଥିତିରେ ଥିଲୁ। ଯାହା ପରେ ଭଲ ଭାଗିଦାରୀ କରି ପାରିଲୁ ନାହିଁ ଏବଂ ବ୍ୟାଟିଂରେ ପଛରେ ରହି ଯାଇଥିଲୁ”। ଏହି ପରି ଏକ ପିଚ୍‌ରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ରନ୍‌ର ଗୁରୁତ୍ୱ ବିଷୟରେ ଆମେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲୁ। ପିଚରେ ବୋଲରଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ସହାୟତା ରହିଥିଲା। ସତ କହିବାକୁ ଗଲେ ଗତ ମ୍ୟାଚ ତୁଳନାରେ ଆଜି ପିଚ୍ ଭଲ ଖେଳୁଥିଲା”, ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ରୋହିତ।   

Bumrah

ଏହି ମାମଲାକୁ ଆଗକୁ ନେଇ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଜସପ୍ରୀତ ବୁମରାଙ୍କ ବୋଲିଂକୁ ପ୍ରଶଂସା କରି କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ “ମୁଁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ କହିଥିଲି ଯେ ଯଦି ସେମାନେ ଏହିପରି ବୋଲିଂ କରିପାରିବେ, ଆମେ ଏହା କରିପାରିବା।  ସମସ୍ତଙ୍କ ଟିକିଏ ଅବଦାନ ମ୍ୟାଚରେ ଏକ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିପାରିବ”। “ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେଉଛନ୍ତି। ସେ କଣ କରିପାରିବେ ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜଣା ”। “ମୁଁ ଚାହୁଁଛି ସେ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ସେ ସେହି ମାନସିକତାରେ ରୁହନ୍ତୁ।  ସେ ଜଣେ ଦକ୍ଷ ଖେଳାଳି ଅଟନ୍ତି। ଆମେ ଯେଉଁଠି ଖେଳୁ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଆମକୁ ନିରାଶ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ସେମାନେ ବଡ଼ ସ୍ମାଇଲ୍ ସହିତ ଘରକୁ ଫେରିବେ। ଏହା କେବଳ ଆରମ୍ଭ, ଆମକୁ ଆହୁରି ଅନେକ ବାଟ ଯିବା ବାକି ଅଛି”।

Bumrah

ମ୍ୟାଚ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଟସ୍ ହାରି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଚୟନ କରିବା ପରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ୧୯ ଓଭରରେ ୧୧୯ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ଋଷଭ ପନ୍ତ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ସେ ୩୧ ବଲରେ ୪୨ ରନର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ପାରିନଥିଲେ। ଅକ୍ଷର ପଟେଲ ୧୮ ବଲରେ ୨୦ ରନର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ରୋହିତ ଶର୍ମା ୧୨ ବଲରେ ୧୩ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବାବେଳେ ବିରାଟ କୋହଲି ମଧ୍ୟ ୪ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ।

୧୨୦ ରନ୍‌ର ସରଳ ଟାର୍ଗେଟକୁ ପିଛା କରୁଥିବା ବେଳେ ପାକିସ୍ତାନ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ପାକିସ୍ତାନ ପାଇଁ ମହମ୍ମଦ ରିଜୱାନ ୪୪ ବଲରେ ୩୧ ରନର ସର୍ବାଧିକ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବାବର ଆଜାମ ୧୩ ରନ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ଏବଂ ଉସମାନ ଖାନ ମଧ୍ୟ ୧୩ ରନ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ।  ୨୦ ଓଭର ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ମାତ୍ର ୧୧୩/୭ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିପାରିଥିଲା।