ପଣ୍ଟିଂଙ୍କର ବଡ଼ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ! ଏହି ଖେଳାଳି ନେବେ ସର୍ବାଧିକ ୱିକେଟ କରିବେ ସର୍ବାଧିକ ରନ….

  1. Home
  2. Cric Special

ପଣ୍ଟିଂଙ୍କର ବଡ଼ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ! ଏହି ଖେଳାଳି ନେବେ ସର୍ବାଧିକ ୱିକେଟ କରିବେ ସର୍ବାଧିକ ରନ….

Ponting


କ୍ରିକେଟର ମହାକୁମ୍ଭ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ ୨୦୨୪ ଜୁନ୍ ୨ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏଥର ୨୦ ଟି ଟିମ୍ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାଗ ନେଉଛନ୍ତି। ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଇତିହାସରେ ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଘଟୁଛି ଯେ ଗୋଟିଏ ସଂସ୍କରଣରେ ୨୦ ଟି ଦଳ ଏକାସହ ଖେଳୁଛନ୍ତି। ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ଅନେକ ଦଳ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ସିରିଜ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିକାଂଶ ଖେଳାଳି ଆଇପିଏଲରେ ଖେଳିବା ପରେ ସିଧାସଳଖ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ଆସିଛନ୍ତି। 

Ponting

କେଉଁ ଖେଳାଳି ସର୍ବାଧିକ ୱିକେଟ୍ ନେବେ ଏବଂ ବିଶ୍ୱକପରେ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିପାରିବେ ତାହା ସମସ୍ତଙ୍କ ମନରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ରିକି ପଣ୍ଟିଙ୍ଗ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ବଡ଼ କଥା କହିଛନ୍ତି। ପଣ୍ଟିଙ୍ଗଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦିନିକିଆ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୦୩ ଏବଂ ୨୦୦୭ ଜିତିଥିଲା।

Bumrah

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ରିକି ପଣ୍ଟିଂ 'ଦ ଆଇସିସି ରିଭ୍ୟୁ' ମାଧ୍ୟମରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ସର୍ବାଧିକ ୱିକେଟ୍ ଟେକର ଭାବରେ ମୁଁ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ବାଛିବି। ମୁଁ ଭାବୁଛି ସେ ଜଣେ ମହାନ ବୋଲର। ସେ ଆଇପିଏଲରେ ମଧ୍ୟ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ସେ ନୂଆ ବଲ୍ ସୁଇଙ୍ଗ୍ କରିପାରିବେ, ସିମ୍ କରିପାରିବେ। ଏପରିକି ଆଇପିଏଲ୍ ଶେଷରେ ତାଙ୍କ ଇକୋନୋମି ପ୍ରତି ଓଭରରେ ସାତ ରନ୍ ଠାରୁ ମଧ୍ୟ କମ୍ ଥିଲା।  

Ponting

ସେ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି। ସେ ବହୁତ କଷ୍ଟଦାୟକ ଓଭର ମଧ୍ୟ ବୋଲିଂ କରନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଟି-୨୦ରେ ଏଭଳି କଠିନ ଓଭର ବୋଲିଂ କରନ୍ତି, ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ୱିକେଟ୍ ନେବାକୁ ମଧ୍ୟ ସୁଯୋଗ ଦେଇଥାଏ। ତେଣୁ ସେ ମୋର ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ରହିବେ ବୋଲି ପଣ୍ଟିଂ କହିଛନ୍ତି। ରିକି ପଣ୍ଟିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସର୍ବାଧିକ ରନ ସ୍କୋର କରୁଥିବା ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସେ ଟ୍ରାଭିସ୍ ହେଡଙ୍କୁ ବାଛିବେ। 

ମୁଁ ଭାବୁଛି ସେ ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଯେତିକି ଧଳା-ବଲ୍ ଏବଂ ରେଡ୍-ବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି। ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ବହୁତ ଚମତ୍କାର କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳୁଛନ୍ତି। ବ୍ୟାଟ୍ ସହିତ ତାଙ୍କର ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ସତ୍ତ୍ୱେ ହେଡ ଆଇପିଏଲର ଶେଷ ଚାରିଟି ମ୍ୟାଚରେ ତିନିଥର ଡକ୍ ପାଇଁ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ। ପଣ୍ଟିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଇପିଏଲରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଚମତ୍କାର ଥିଲା ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କ ଦଳ ପାଇଁ ଅନେକ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିଲେ। 

Head

ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପାଇଁ ଟ୍ରାଭିସ୍ ହେଡ୍ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ସେ ନିଜ ବ୍ୟାଟିଂ ସହ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ଆଇପିଏଲର ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ପାଇଁ ତାଙ୍କର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାର ୨୦୦ରୁ ଅଧିକ ଥିଲା ଏବଂ ୧୫ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ସେ ୫୬୭ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ଗୋଟିଏ ଶତକ ଏବଂ ଚାରି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ରହିଥିଲା।