“ମୋତେ ଏହି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବୋଲିଂ କରିବା ପାଇଁ ବହୁତ ଡର ଲାଗେ”! ଏପରି କହି ଦେଲେ ପ୍ୟାଟ କମିନ୍ସ….

  1. Home
  2. Cric Special

“ମୋତେ ଏହି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବୋଲିଂ କରିବା ପାଇଁ ବହୁତ ଡର ଲାଗେ”! ଏପରି କହି ଦେଲେ ପ୍ୟାଟ କମିନ୍ସ….

Cummins


ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ବହୁତ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି। ସିଜନ ଆରମ୍ଭରୁ ତାଙ୍କୁ ଦଳର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଖେଳାଳିମାନେ ଏକ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି।  ଏଥିସହିତ, ମେ ୧୯ ରେ ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ୍ ଦଳ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ୪ ୱିକେଟରେ ଜିତିଥିଲା। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ବିଜୟ ଉପରେ ଅଧିନାୟକ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ କ’ଣ କହିଛନ୍ତି?

Cummins

ରବିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗ୍ସ ସହିତ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଜିତିଥିଲା।  ଦଳର ଏହି ବିଜୟର ହିରୋ ଯୁବ ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଅଭିଷେକ ଶର୍ମା ଥିଲେ। ଅର୍ଦ୍ଧଶତକୀୟ ଇନିଂସ ଖେଳି ସେ ଦଳକୁ ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଥିବାବେଳେ ପ୍ୟାଟ କମିନ୍ସ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଭିଷେକ ଶର୍ମାଙ୍କ ଆଗରେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ସେ ଡରୁଛନ୍ତି।  

ସେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ,“ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ଏତେ ସମର୍ଥନ ଦେଖି ଭଲ ଲାଗେ। ଏହି ସିଜନ ମୋ ପାଇଁ ଭଲ ରହିଛି ଏବଂ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ଠାରୁ ବହୁତ ଭଲ ସମର୍ଥନ ଆସିଛି। ଏହି ଦଳରେ ଯୋଗଦେବା ଏକ ବଡ଼ ଅନୁଭୂତି ରହିଥିଲା। ଆମେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ୍ ଠାରେ ୭ ରୁ ୬ ଟି ଜିତିଛୁ, ଯାହା ଅବିଶ୍ୱାସନୀୟ ଅଟେ। ଆମେ ବହୁତ ଭଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିଥିଲୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ଉପଭୋଗ କରିଥିଲୁ।

Cummins

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଭିଷେକ ଜଣେ ମହାନ ଖେଳାଳି। ଯେତେବେଳେ ବି ଆମେ ନେଟ୍ସରେ ତାଙ୍କୁ ବୋଲିଂ କରୁ, ତାଙ୍କର ଖେଳିବା ଶୈଳୀ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭୟାନକ ଅଟେ। ନେଟ୍ସରେ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ଚାହେଁ ନାହିଁ। ତାଙ୍କୁ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ କମିନ୍ସଙ୍କୁ ଡର ଲାଗେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଏହି ମାମଲାକୁ ଆଗକୁ ନେଇ ପାଟ କମିନ୍ସ ନୀତୀଶ କୁମାର ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ। 

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, “ଅଭିଷେକ କେବଳ ଦ୍ରୁତ ବୋଲରଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ନୁହେଁ ବରଂ ସ୍ପିନରଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ୱାଧୀନତାର ସହିତ ଖେଳନ୍ତି। ନୀତୀଶ ବହୁତ ଭଲ ଖେଳାଳି, ସେ ତାଙ୍କ ବୟସ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ପରିପକ୍ୱ ଅଟନ୍ତି। ସେ ଖେଳକୁ ପ୍ରକୃତରେ ଭଲ ଭାବରେ ବୁଝନ୍ତି, ସେ ଆମର ଟପ୍ ଅର୍ଡର ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ଖେଳାଳି ଅଟନ୍ତି। ଏହି କାରଣରୁ ଆମେ ତାଙ୍କୁ ଚାରି ନମ୍ବରରେ ଖେଳାଉଥିଲୁ। ଦଳର ପ୍ରଦର୍ଶନ ପ୍ରକୃତରେ ସନ୍ତୋଷଜନକ ଏବଂ ରୋମାଞ୍ଚକର ରହିଛି।

Abhishek cummins

ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଅଭିଷେକ ଶର୍ମା ୨୩୫ ର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ରେଟ ସହିତ ୨୮ ବଲରେ ୬୬ ରନ୍ ର ଅର୍ଦ୍ଧଶତକୀୟ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ, ଯାହା ହାଇଦ୍ରାବାଦର ବିଜୟର ମୂଳଦୁଆ ପକାଇଥିଲା। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ଲେୟାର ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା।