ଲଜ୍ଜାଜନକ ପରାଜୟ ପରେ ମଧ୍ୟ ମ୍ୟାକକୁଲମ୍ ଦେଲେ ଭାରତ କୁ ଖୋଲା ଖୋଲି ଧମକ, କହିଲେ "ଆମେ ବେସବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳି ଭାରତକୁ..."

  1. Home
  2. Cric Special

ଲଜ୍ଜାଜନକ ପରାଜୟ ପରେ ମଧ୍ୟ ମ୍ୟାକକୁଲମ୍ ଦେଲେ ଭାରତ କୁ ଖୋଲା ଖୋଲି ଧମକ, କହିଲେ "ଆମେ ବେସବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳି ଭାରତକୁ..."

Macculum


ରାଜକୋଟ ଟେଷ୍ଟରେ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ୪୩୪ ରନ୍ ବ୍ୟବଧାନରେ ପରାସ୍ତ କରି ୫ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଭାରତ ୨-୧ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଛି। ଇଂଲଣ୍ଡ ହୁଏତ ସିରିଜର ଓପନିଂ ଟେଷ୍ଟରେ ଜିତିଥାଇପାରେ, କିନ୍ତୁ ଭାରତ ଏକ ଚମତ୍କାର ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରି ଲଗାତାର ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ୩ ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ୨-୧ରେ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଛି। ରାଞ୍ଚିରେ ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ସିରିଜ ଜିତିବା ଉପରେ ଭାରତର ନଜର ରହିବ।  

Macculum

ଏଥି ସହିତ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳ ସିରିଜକୁ ୨-୨ରେ ସମାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ।  ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ଟେଷ୍ଟ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ବ୍ରାଣ୍ଡନ୍ ମ୍ୟାକକୁଲମ୍ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଦଳ ଭବିଷ୍ୟତରେ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟାଜବଲ୍ ଶୈଳୀରେ ଖେଳିବ। ଇଂଲଣ୍ଡ ଟେଷ୍ଟ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ବ୍ରାଣ୍ଡନ୍ ମ୍ୟାକକୁଲମ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟରେ ପରାଜୟ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇବ, କିନ୍ତୁ ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜର ଅବଶିଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସେ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାର ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଜାରି ରଖିବେ।

England

ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ସେମାନଙ୍କୁ ୪୩୪ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିବାପରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ବ୍ୟାଜବଲ୍ ସେମାନଙ୍କୁ ମହଙ୍ଗା ପଡିଥିଲା। ୧୯୩୪ ପରଠାରୁ ରନ୍ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଏହା ଇଂଲଣ୍ଡର ସବୁଠାରୁ ବଡ ପରାଜୟ ଅଟେ। ମ୍ୟାକ୍କୁଲମ୍ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ବ୍ୟାଟିଂ ରଣନୀତିକୁ ଅବଲମ୍ବନ କରିବାରେ ତାଙ୍କର କୌଣସି ଦୁଃଖ ନାହିଁ। 

ସେ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ପୁଣିଥରେ ଭାରତକୁ ଚାପରେ ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବୁ। ମ୍ୟାକକୁଲମ୍ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ,'ଲୋକମାନେ ନିଜର ମତ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ମୁକ୍ତ, କିନ୍ତୁ ଆମେ ଆମର ରଣନୀତିକୁ ଅପଣାଇବୁ। ଆମକୁ ମଧ୍ୟ କିଛି ସମୟରେ ବିଫଳତାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ’।

England

ରନ୍ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଇଂଲଣ୍ଡର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଟେଷ୍ଟ ପରାଜୟ:-

୫୬୨ ବନାମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଓଭାଲ ୧୯୩୪।

 ୪୩୪ ବନାମ ଭାରତ, ରାଜକୋଟ ୨୦୨୪।

 ୪୨୫ ବନାମ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍, ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର୍ ୧୯୭୬।

 ୪୦୯ ବନାମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ପ୍ରଭୁଙ୍କ ୧୯୪୮।

 ୪୦୫ ବନାମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ପ୍ରଭୁଙ୍କ ୨୦୧୫।