ସୁପର ୮ରେ ଚୂଡାନ୍ତ ଏକାଦଶରୁ ବାଦ୍ ପଡ଼ିବେ ଜାଡେଜା! ଏହି ଧୁରନ୍ଦର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ନେବେ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନ….

  1. Home
  2. Cric Special

ସୁପର ୮ରେ ଚୂଡାନ୍ତ ଏକାଦଶରୁ ବାଦ୍ ପଡ଼ିବେ ଜାଡେଜା! ଏହି ଧୁରନ୍ଦର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ନେବେ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନ….

Jadeja


ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ତାରକା ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଚମତ୍କାର ରହିଥାଏ। ସେ ନିଜେ ଏକାକୀ ଭାରତ ପାଇଁ ଅନେକ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଛନ୍ତି।  ଦିନିକିଆ ଏବଂ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ ଭାରତ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ କୌଣସି ବିକଳ୍ପ ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟରେ ସେ ଭାରତ ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ଦୁର୍ବଳ ଅଙ୍ଗ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି।

Jadeja

 ସେ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ରେ ମଧ୍ୟ ଭାରତ ପାଇଁ ଫ୍ଲପ ଖେଳାଳି ସାବ୍ୟସ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆଗାମୀ ସୁପର ୮ ମ୍ୟାଚ୍ ସମୟରେ ଏକ ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇପାରେ। ତାଙ୍କୁ ଚୂଡାନ୍ତ ଦଳରୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯିବାର ଯଥେଷ୍ଟ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇପାରେ।  ଏହି ଖେଳାଳୀ କିଏ, ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇବା।

ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଠାରେ ସେ ବ୍ୟାଟିଂ କିମ୍ବା ବୋଲିଂରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିନାହାଁନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିନଥିଲା।  କିନ୍ତୁ ସେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ବୋଲିଂରେ ସୁଯୋଗ ପାଇଥିଲେ, ସେ ଏଠାରେ କିଛି ବିଶେଷ କରିପାରିନଥିଲେ, ତାଙ୍କ ତୁଳନାରେ ଅକ୍ଷର ପଟେଲ ମଧ୍ୟ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ। ସେ ଉଭୟ ବଲ୍ ଏବଂ ବ୍ୟାଟ୍ ସହିତ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ। ସମସ୍ତ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସେ ଇକୋନୋମୀ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଭଲ ବୋଲିଂ କରି ତିନୋଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ।

Axar

ଏଥିସହ ଯେତେବେଳେ ସେ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ସୁଯୋଗ ପାଇଲେ ସେତେବେଳେ ସେ ଭଲ ବୋଲିଂ କରିବା ସହିତ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୨୦ ରନର ମୂଲ୍ୟବାନ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ଜାଡେଜା ଫର୍ମ ସହିତ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିବା ବେଳେ ଅକ୍ସର ପଟେଲଙ୍କ ଏହି ପ୍ରଦର୍ଶନ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟରେ ଜାଡେଜାଙ୍କ ଖରାପ ଫର୍ମ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ନୁହେଁ।  ବାସ୍ତବରେ, ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ତାଙ୍କର ଫର୍ମ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଏହିପରି ରହିଛି।

ଯଦି ଆମେ ତାଙ୍କର ଶେଷ ୧୦ ଇନିଂସର ପରିସଂଖ୍ୟାନକୁ ଦେଖିବା ତେବେ ସେ ବ୍ୟାଟ ସହିତ ୭, ୧୬, ୨୭, ୩୫, dnb, ୧୯, ୪, dnb, ୦, dnb ରନ କରିଛନ୍ତି। ବୋଲିଂ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଏହି ଅବଧି ମଧ୍ୟରେ ସେ ମାତ୍ର ୫ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି। ଉପରୋକ୍ତ ଆକଳନରୁ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଯେ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଭଲ ଫର୍ମରେ ନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଦଳରୁ ବିଦା କରାଯାଇପାରେ।

Jadeja

ସୁପର ୮ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ କୁଲଦୀପ ଯାଦବ କିମ୍ବା ଚାହଲ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରନ୍ତି।  ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ପରେ ଜାଡେଜାଙ୍କୁ ଟି୨୦ କ୍ରିକେଟରୁ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ବାଦ୍ ଦିଆଯିବାର ଏକ ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ ରହିଛି। ଆଇସିସିର ମେଗା ଇଭେଣ୍ଟ ପରେ ଯୁବ ଖେଳାଳିମାନେ ଟି-୨୦ ଫର୍ମାଟରେ ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ଭାବରେ ସୁଯୋଗ ପାଇବା ନିଶ୍ଚିତ ଅଟେ।