ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ବଦଳିଯିବେ ଭାରତର ମୁଖ୍ୟ କୋଚ୍! ରାହୁଲଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେବାକୁ ଏହି ଦୁଇ ବିଦେଶୀ ଅଟନ୍ତି ମୁଖ୍ୟ ଦାବିଦାର….

  1. Home
  2. Cric Special

ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ବଦଳିଯିବେ ଭାରତର ମୁଖ୍ୟ କୋଚ୍! ରାହୁଲଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେବାକୁ ଏହି ଦୁଇ ବିଦେଶୀ ଅଟନ୍ତି ମୁଖ୍ୟ ଦାବିଦାର….

Coach


ଜୁନ୍ ମାସରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳରେ ଏକ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି।  ବାସ୍ତବରେ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଜୁନ୍ ମାସରେ ଶେଷ ହେବ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ଏକ ନୂତନ କୋଚ୍ ଖୋଜୁଛି ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ବିସିସିଆଇ ଏକ ବିଜ୍ଞାପନ ଏବଂ ଆମନ୍ତ୍ରଣ ପତ୍ର ଜାରି କରିଛି। 

Dravid

ଖବର ଆସିଛି ଯେ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ପରେ ବିସିସିଆଇ ଷ୍ଟିଫେନ୍ ଫ୍ଲେମିଙ୍ଗଙ୍କୁ ଏହି ପଦ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବରେ ଦେଖୁଛି। ତେବେ ବିସିସିଆଇ ରାଡାରରେ ସେ କେବଳ ବିଦେଶୀ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ନାହାଁନ୍ତି। ରେଭ୍ ସ୍ପୋର୍ଟସ୍ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକାଶିତ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ବିସିସିଆଇ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ରିକି ପଣ୍ଟିଙ୍ଗ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଫ୍ଲେମିଂଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟି ରଖିଛି।  

Fleming

ପଣ୍ଟିଙ୍ଗ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଇପିଏଲରେ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ମେଜର ଲିଗ୍ କ୍ରିକେଟ୍ (ଏମ୍ଏଲ୍ସି) ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ୱାଶିଂଟନ୍ ଫ୍ରିଡମର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଭାବରେ ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ସେହିଭଳି ଷ୍ଟିଫେନ୍ ଫ୍ଲେମିଂ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୦୯ ପରଠାରୁ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଆସୁଛନ୍ତି। ଧୋନିଙ୍କୁ ଫ୍ଲେମିଂଙ୍କଠାରୁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ କିଛି ଶିଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଷ୍ଟିଫେନ୍ ଫ୍ଲେମିଂଙ୍କ ରେକର୍ଡ ବହୁତ ଭଲ,ସେ ଚେନ୍ନାଇ ଦଳକୁ ୫ ଥର ଟାଇଟଲ୍ ଜିତାଇଛନ୍ତି।

Ricky

ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ କରେ ଯେ ଭାରତୀୟ ପିଚ୍ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ଭଲ ଜ୍ଞାନ ରହିଛି। ପରବର୍ତ୍ତୀ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଜୁଲାଇ ୧, ୨୦୨୪ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ୩୧ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୭ ରେ ଶେଷ ହେବ। ନଭେମ୍ବରରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ହେବ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଭାରତର ପରବର୍ତ୍ତୀ କୋଚ୍ କିଏ ରହିବେ ଯିଏ ବିଦେଶୀ ପରିସ୍ଥିତିରେ ମଧ୍ୟ ସଫଳତା ଆଣି ପାରିବେ ତାହା ଦେଖିବା ମଜାଦାର ରହିବ।