ଆଫଗାନିସ୍ତାନକୁ କମଜୋର ଦଳ ଭାବି, ଭାରତ ପଠେଇଲା 18 ଜଣିଆ ଦଳ, ଏକା ସାଙ୍ଗରେ କରିବେ 10 ଜଣ ଖେଳାଳି ଡେବ୍ୟୁ

  1. Home
  2. Cric Special

ଆଫଗାନିସ୍ତାନକୁ କମଜୋର ଦଳ ଭାବି, ଭାରତ ପଠେଇଲା 18 ଜଣିଆ ଦଳ, ଏକା ସାଙ୍ଗରେ କରିବେ 10 ଜଣ ଖେଳାଳି ଡେବ୍ୟୁ

ind new team vs afg


ବର୍ତ୍ତମାନ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳିମାନେ ଏସିଆ କପ୍ ଏବଂ ଆଗାମୀ ବିଶ୍ୱକପ୍ 2023 ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି । 2023 ବିଶ୍ୱକପ୍ ଖେଳିବା ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ କରିବ, ଯେଉଁଠାରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ 3 ଟି -20, 3 ଟି ODI ଏବଂ 2 ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବ ।

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ 3 ଟି -20 ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବ । ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଏହିପରି 10 ଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯିବ, ଯେଉଁମାନେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଡେବ୍ୟୁ କରିବେ ।

ind vs afg

ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି -20 ସିରିଜ୍ ଜାନୁୟାରୀ 11 ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଏଥି ସହିତ ସିରିଜର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍ 17 ଜାନୁଆରୀରେ ଖେଳାଯିବ । ଏହି ସିରିଜରେ ଭାରତର ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ ଦେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ରିତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡଙ୍କୁ ଦଳର ଅଧିନାୟକ କରାଯାଇପାରିବ । ତାଙ୍କୁ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଉପ-ଅଧିନାୟକ ଘୋଷିତ କରାଯାଇଥିଲା । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବୋର୍ଡ ତାଙ୍କୁ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇପାରେ ।

ଏହି 10 ଖେଳାଳି ଏକତ୍ର ସୁଯୋଗ ପାଇପାରିବେ:

ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ, ବିସିସିଆଇ ସେହି ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଏକ ସୁଯୋଗ ଦେଇପାରେ ଯେଉଁମାନେ ଆଇପିଏଲ 2023 ରେ ଚମତ୍କାର କରିଛନ୍ତି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରଭାସୀମନ୍ ସିଂ, ସାଇ ସୁଦର୍ଶନ, ଆୟୁଷ ବଦୋନି, ସୁୟାଶ ଶର୍ମା, ହରପ୍ରୀତ ବ୍ର, ମାୟାନକ ଦାଗର, ମୋହସିନ୍ ଖାନ୍, ୟଶ ଦିନଲ, ୟଶ ଠାକୁର, ତୁଷାର ଦେଶପାଣ୍ଡେ ଭଳି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବୋର୍ଡ ସୁଯୋଗ ଦେଇପାରେ ।

ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଦଳ:

ରିତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ (କ୍ୟାପଟେନ), ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ଯଶସ୍ୱୀ ଜସୱାଲ, ତିଲକ ଭର୍ମା, ଜିତେଶ ଶର୍ମା, ପ୍ରଭାସୀମନ ସିଂ, ସାଇ ସୁଦର୍ଶନ, ଆୟୁଷ ବାଦୋନି, ସୁୟାଶ ଶର୍ମା, ହରପ୍ରୀତ ବ୍ର, ମାୟାନକ ଦାଗର, ମୋହସିନ୍ ଖାନ୍, ଯଶ ଦିନଲ, ତୁଷାର ଦେଶପାଣ୍ଡେ ।