ଆଇସିସି ଦେଇଛି ବଡ଼ ଧୋକା! ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ନକଲି ଟ୍ରଫି ଆଣିଛି ଭାରତୀୟ ଦଳ, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରକୃତ କାରଣ…..

  1. Home
  2. Cric Special

ଆଇସିସି ଦେଇଛି ବଡ଼ ଧୋକା! ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ନକଲି ଟ୍ରଫି ଆଣିଛି ଭାରତୀୟ ଦଳ, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରକୃତ କାରଣ…..

Trophy


ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ବିଜୟ ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି!  ଦଶ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ସମୟ ପରେ ଏହି ଟାଇଟଲ୍ ଭାରତକୁ ଫେରି ଆସିଛି। ତେବେ ବିଜୟ ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଆଜି ଭାରତ ଫେରିଛି। ମୁମ୍ବାଇର ମେରାଇନ୍ ଡ୍ରାଇଭରେ ବିଜୟ ପରେଡ ସମୟରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରଶଂସକମାନଙ୍କୁ ଅଭିବାଦନ ଜଣାଇଛି।

Trophy

ଖୋଲା ବସ୍‌ରେ ଏହି ଚାମ୍ପିଅନମାନଙ୍କ ଉତ୍ସାହ ଅଧିକ ଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଭାରତୀୟ ଦଳର ସମସ୍ତ ୧୫ ଖେଳାଳି ବିଶ୍ୱକପ୍ ଟ୍ରଫି ଉଠାଇ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ଉତ୍ସାହ ବଢ଼ାଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ହେଉଛି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସେଠାକୁ ଆଣିଥିବା ବିଶ୍ୱକପ୍ ଟ୍ରଫି ଅରିଜିନାଲ ନୁହେଁ।

Trophy

ବାସ୍ତବରେ, ଏହା ଏକ ଅଭ୍ୟାସ ଯାହା ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଚାଲିଆସୁଛି। ବିଜେତା ଦଳକୁ ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ଫଟୋ ଉଠାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରକୃତ ଟ୍ରଫି ଦିଆଯାଇଥାଏ। କିନ୍ତୁ ନିଜ ଦେଶକୁ ନେବା ପାଇଁ ଏହାର ହିଁ ଏକ ପ୍ରତିକୃତି ବିଶ୍ୱକପ୍ ଟ୍ରଫି ଦିଆଯାଇଥାଏ। ଏହି ପ୍ରତିକୃତି ଟ୍ରଫି ମୂଳ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଟ୍ରଫି ସହିତ ସମାନ ରହିଥାଏ। ଏହି ପ୍ରତିକୃତି ଟ୍ରଫି ସେହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ସହିତ ଅନୁରୂପ ବର୍ଷର ଲୋଗୋ ଧାରଣ କରିଥାଏ।

Trophy

ଏବେ ପ୍ରଶ୍ନ ହେଉଛି ଯେତେବେଳେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଭାରତକୁ ଆସିଛି, ପ୍ରକୃତ ଟ୍ରଫି କେଉଁଠାରେ ଅଛି?  ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ପ୍ରକୃତ ଟ୍ରଫି କେବଳ ଫଟୋ ଅଧିବେଶନ ପାଇଁ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଏହା ପରେ ଦୁବାଇର ଆଇସିସି ମୁଖ୍ୟାଳୟକୁ ଏହି ଟ୍ରଫି ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଥାଏ।