ଗମ୍ଭୀର ଭାରତୀୟ ଦଳର କୋଚ୍ ହେଲେ ସଙ୍କଟରେ ପଡିଯିବ ଏହି ୩ ଖେଳାଳିଙ୍କ କ୍ୟାରିଅର! ତୃତୀୟ ଜଣଙ୍କ ନାମ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଆପଣ….

  1. Home
  2. Cric Special

ଗମ୍ଭୀର ଭାରତୀୟ ଦଳର କୋଚ୍ ହେଲେ ସଙ୍କଟରେ ପଡିଯିବ ଏହି ୩ ଖେଳାଳିଙ୍କ କ୍ୟାରିଅର! ତୃତୀୟ ଜଣଙ୍କ ନାମ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଆପଣ….

Gg


ଆଜିକାଲି ବିସିସିଆଇ ଭାରତ ପାଇଁ କୋଚ୍ ଖୋଜିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛି। ଏହି ଦୌଡ଼ରେ ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ନାମ ଆଗରେ ରହିଛି। କିନ୍ତୁ ଯଦି ସେ କୋଚ୍ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ତିନି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ମଧ୍ୟରେ ବଡ଼ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ।  ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ଗମ୍ଭୀର ତାଙ୍କର ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ମନୋଭାବ ଏବଂ କଠୋର ନିଷ୍ପତ୍ତି ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା।

Gg

ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସତ୍ତ୍ୱେ ଏହି ଖେଳାଳିମାନେ ଦଳରେ ଅଛନ୍ତି। ମାତ୍ର ଥରେ ୪୨ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଗମ୍ଭୀର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ହେଲେ, ତେବେ ଏହି କିଛି ଖେଳାଳିଙ୍କ କ୍ୟାରିଅର ସଂକଟରେ ପଡିବା ଏକପ୍ରକାର ନିଶ୍ଚିତ ଅଟେ।

Jadeja

୧.ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା:- ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ତାରକା ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ନିଜର ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହିତ ଭାରତକୁ ଅନେକ ଥର କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତାଇଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଧଳା ବଲ୍ କ୍ରିକେଟରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ ବିଶେଷ ଭଲ ରହିନାହିଁ। ବିଶେଷ କରି ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟରେ ସେ ନିରନ୍ତର ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି। ଖାସ୍ କରି ବ୍ୟାଟ୍ ସହିତ ତାଙ୍କର ଅବଦାନ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଭଲ ରହିନାହିଁ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯଦି ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର କୋଚ୍ ହୁଅନ୍ତି। ତେଣୁ ଜାଡେଜାଙ୍କ ସମସ୍ୟା ବଢ଼ିପାରେ।

Pandya

୨. ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା:- ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଏପରି ଖେଳାଳୀ ଯିଏ କିଛି କିଛି ମ୍ୟାଚରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରନ୍ତି। ତା’ପରେ ମଧ୍ୟ ସେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଦଳରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ବଜାୟ ରଖନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯଦି ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ହାର୍ଦ୍ଦିକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହେତୁ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ। ଦ୍ରାବିଡ଼ଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ଯେପରି ଅଧିକ ସୁଯୋଗ ମିଳୁଥିଲା ତାହା ବୋଧେ ଆଗକୁ ମିଳିବନାହିଁ।

Virat

୩. ବିରାଟ କୋହଲି:- ପଡ଼ିଆରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ତାରକା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ସେତେ ଭଲନୁହେଁ। ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପାରସ୍ପରିକ ବୁଝାମଣା ବହୁତ କମ୍ ଅଟେ। ଗତ ବର୍ଷ ଆଇପିଏଲରେ ପଡ଼ିଆରେ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ଯୁକ୍ତିତର୍କ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା। 

ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମନ୍ୱୟର ମଧ୍ୟ ଅଭାବ ରହିଛି। କିନ୍ତୁ ଯଦି ଗମ୍ଭୀର କୋଚ୍ ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ସେ କୋହଲିଙ୍କ ସହ ଡ୍ରେସିଂ ରୁମ୍ ଅଂଶୀଦାର କରିବେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମତଭେଦ ହୋଇପାରେ। ଯଦି ଏପରି ହୁଏ ତେବେ କୋହଲି ନିଜେ ଅବସର ଘୋଷଣା କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।