ଶୁଭମାନ ଗିଲ ନୁହେଁ ବରଂ ରୋହିତଙ୍କ ସହିତ ଏକ ବ୍ୟାଟରଙ୍କୁ ଓପନିଂ କରିବା ଦରକାର! ଏଭଳି ଏକ ମତ ଦେଇ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି….

  1. Home
  2. Cric Special

ଶୁଭମାନ ଗିଲ ନୁହେଁ ବରଂ ରୋହିତଙ୍କ ସହିତ ଏକ ବ୍ୟାଟରଙ୍କୁ ଓପନିଂ କରିବା ଦରକାର! ଏଭଳି ଏକ ମତ ଦେଇ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି….

Ganguly


ଭାରତରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଆଇସିସି ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଜୁନ୍ ମାସରୁ ଆମେରିକା ଏବଂ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଏହି ମାର୍କି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଆୟୋଜନ କରିବ। କିନ୍ତୁ ଏହାପୂର୍ବରୁ କ୍ରିକେଟ୍ ପାଣ୍ଡିତମାନେ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଦଳ ବିଷୟରେ ବିବୃତ୍ତି ଦେଉଥିବାର ଦେଖାଯାଉଛି।  

Ganguly

ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ଯୋଡି ହୋଇ ଯାଇଛି। ନିକଟରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହ କେଉଁ ଖେଳାଳି ଓପନିଂ କରିବା ଉଚିତ୍? ଆଇସିସି ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଦଳରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହ କିଏ ଓପନିଂ କରିବ? ଏହା ଏକ ଏମିତି ପ୍ରଶ୍ନ ଯାହାର କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଉତ୍ତର ଜାଣିବାକୁ ବହୁତ ଉତ୍ସାହିତ ଅଛନ୍ତି।

Virat

ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଏକ ବଡ଼ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି।  ଏକ ସାକ୍ଷାତକାର ସମୟରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଶ୍ୱକପରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହ ବିରାଟ କୋହଲି ଓପନିଂ ଆସିବା ଉଚିତ୍। ପିଟିଆଇ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ଗାଙ୍ଗୁଲି କରିଛନ୍ତି ଯେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କର ୪୦ ଟି ବଲରେ ଶତକ ହାସଲ କରିବାର କ୍ଷମତା ରହିଛି। ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ଦଳର ଓପନର୍ ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯିବା ଉଚିତ୍।

Rorat

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ,“ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଚଳିତ ବର୍ଷର ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଇନିଂସ ଓପନ କରିବା ଉଚିତ। ବିରାଟ କୋହଲି ମଧ୍ୟ ୪୦ ବଲରେ ୧୦୦ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିପାରିବେ”। ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଟି-୨୦ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଅଟନ୍ତି। ଏହି ଫର୍ମାଟରେ ଉଭୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଆସିଛନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ କିଙ୍ଗ କୋହଲି ୧୧୭ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ଥିବାବେଳେ ୪୦୩୭ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି।

Virat

ଏଥିସହିତ ବିରାଟ ୧୫୧ ମ୍ୟାଚରେ ୧୪୩ ଇନିଂସରେ ୩୮୭୪ ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ସାରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ୫ଟି ଶତକ ଏବଂ ୧୨ଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ରହିଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯଦି ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ଖେଳନ୍ତି, ତେବେ ଦଳ ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିପାରିବ ବୋଲି କହିବା ଭୁଲ ହେବ ନାହିଁ। ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୪ରେ ବିରାଟ ଆରସିବି ପାଇଁ ଓପନିଂ କରୁଥିବା ବେଳେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି।