T20 ବିଶ୍ୱକପ ସମୟରେ ଧୋନି ଯିବେ ଆମେରିକା ! ରୋହିତ ଶର୍ମା କଲେ ବଡ଼ ଖୁଲାସା

  1. Home
  2. Cric Special

T20 ବିଶ୍ୱକପ ସମୟରେ ଧୋନି ଯିବେ ଆମେରିକା ! ରୋହିତ ଶର୍ମା କଲେ ବଡ଼ ଖୁଲାସା

Dhoni


ଚଳିତ ବର୍ଷ ଆମେରିକା ଏବଂ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜରେ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଆୟୋଜିତ ହେବ। ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଇପିଏଲରେ ଖେଳୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆଧାରରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଚୟନ କରାଯିବ। ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏହି ବିଶ୍ୱକପ୍ ଖେଳିବ।  

Mi vs csk

ଜୁନ୍ ୧ ରୁ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ସେପଟେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି। ଯେଉଁଠାରେ ସେ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ବିଷୟରେ ପଚରାଯାଇଥିବା ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି। ଆଇପିଏଲ୍ ସମୟରେ ଏମ୍ଏସ୍ ଧୋନି ବହୁତ ଭଲ ରୂପରେ ଦେଖାଯାଏ। ଏହି ସମୟରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଏକ ମ୍ୟାଚରେ ଏମଏସ ଧୋନି ମାତ୍ର ଚାରିଟି ବଲରେ ୨୦ ରନ୍ ଯୋଡିଥିଲେ।  

ଏହି ସମୟରେ ସେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଓଭରରେ ତିନୋଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ।  ୨୦ ରନର ଏହି ପାର୍ଥକ୍ୟ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସକୁ ମ୍ୟାଚରେ ବହୁତ ପଛରେ ପକାଇ ଦେଇଥିଲା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଦଳ ମ୍ୟାଚକୁ ୨୦ ରନରେ ହାରିଥିଲା। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ତାଙ୍କ ଦଳ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ପାରିନଥିଲା। 

Dhoni

ଏକ ୟୁଟ୍ୟୁବ ଚ୍ୟାନେଲକୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ଏହି ଇନିଂସ ବିଷୟରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏକ ବଡ଼ ଖୁଲାସା କରିଛନ୍ତି। ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଧୋନି ମାତ୍ର ୪ ଟି ବଲରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିଲେ, ସେ ବହୁତ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥିଲେ ଏବଂ ଶେଷରେ ଏହା ହିଁ ପାର୍ଥକ୍ୟ ରହିଥିଲା। ମୁଁ ଭାବୁଛି ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜକୁ ଆସିବାକୁ ଏମଏସଙ୍କୁ ମନାଇବା କଷ୍ଟକର ହେବ, କିନ୍ତୁ ସେ ଆମେରିକା ଆସୁଛନ୍ତି କାରଣ ସେ ଆଜିକାଲି ଗଲ୍ଫ ଖେଳୁଛନ୍ତି। 

ଧୋନି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ରୁ ଅବସର ନେଇଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ କିଛି ଲୋକ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଆଇପିଏଲ୍ ବ୍ୟତୀତ ଧୋନି ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବା ମଧ୍ୟ ଜାରି ରଖିବା ଉଚିତ୍, କିନ୍ତୁ ମାହିଙ୍କୁ ୪୨ ବର୍ଷ ବୟସ ଏବଂ ଏହି ବୟସରେ କ୍ରମାଗତ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବା ତାଙ୍କ ଫିଟନେସ୍ ପାଇଁ ଭଲ ନୁହେଁ। ଧୋନି ୨୦୨୧ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ସମୟରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ମେଣ୍ଟର ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

Dhoni rohit

ଏହି ବିଶ୍ୱକପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ହାତରେ ଥିଲା। ଧୋନି ଆଇପିଏଲରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଛାଡିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ଋତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଆଇପିଏଲ ଖେଳୁଛନ୍ତି। ଏହା ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ଶେଷ ଆଇପିଏଲ ସିଜନ ହୋଇପାରେ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ, କିନ୍ତୁ ୪୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ମଧ୍ୟ ଏମଏସ ଧୋନି ଚମତ୍କାର ଫିଟନେସ ବଜାୟ ରଖିଛନ୍ତି।