କାନାଡ଼ା ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବେ ଏହି ଭେଟେରାନ ଖେଳାଳି! ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୁଦ୍ଧା ଖେଳିନାହାଁନ୍ତି ବିଶ୍ୱକପ ମ୍ୟାଚ….

  1. Home
  2. Cric Special

କାନାଡ଼ା ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବେ ଏହି ଭେଟେରାନ ଖେଳାଳି! ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୁଦ୍ଧା ଖେଳିନାହାଁନ୍ତି ବିଶ୍ୱକପ ମ୍ୟାଚ….

Canada


ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ରେ ପ୍ରଥମ ମାଇଲଖୁଣ୍ଟ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି। ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ଆମେରିକାକୁ ୭ ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିବା ପରେ ଏହା ସୁପର-୮ ରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ କୌଣସି ଟେନସନ ନାହିଁ,କାନାଡା ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ସମସ୍ତ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଚିନ୍ତାମୁକ୍ତ ରହିଛନ୍ତି।

Canada

ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଅଧିନାୟକ ବେଞ୍ଚଷ୍ଟ୍ରେନ୍ଥ ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଜଣେ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଚୂଡାନ୍ତ ଏକାଦଶରେ ସ୍ଥାନ ମିଳିପାରେ। ଯିଏ ଆଇସିସି ଇଭେଣ୍ଟରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ନାହାଁନ୍ତି। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ଖେଳାଳୀ ଜଣକ କିଏ। ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ତାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଏବଂ ନିଷ୍ପତ୍ତି ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା। 

Team india

ସେ ଗତ ବର୍ଷ ଚମତ୍କାର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ କରିଥିଲେ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଭାରତ ଏକଦିବସୀୟ ବିଶ୍ୱକପ ଏବଂ ଡବ୍ଲ୍ୟୁଟିସିର ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା। ପ୍ରାୟତଃ ସମସ୍ତେ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ଜିତିବାର ଆଶା ଛାଡି ଦେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ, ରୋହିତ ତାଙ୍କ ସଫଳ ରଣନୀତି ଦ୍ୱାରା ମ୍ୟାଚର ମୋଡ଼ ବଦଳାଇ ଦେଇଥିଲେ। ଏଥର ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସୁପର-୮ ରେ ଏଣ୍ଟ୍ରି କରି ସାରିଛି। 

Chahal

ଜୁନ୍ ୧୫ ତାରିଖରେ ଭାରତ କାନାଡାକୁ ସାମ୍ନା କରିବ ଯେଉଁଥିରେ ଦଳର ବେଞ୍ଚ ଷ୍ଟ୍ରେନ୍ଥ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇପାରିବ। ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଚହଲ, ଜୟସୱାଲ, ସାମସନ ଏବଂ କୁଲଦୀପ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ନାହାଁନ୍ତି। ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଲେଗ୍ ସ୍ପିନ ବୋଲର ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କୁ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ବଡ଼ ମଞ୍ଚରେ କୌଣସି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ନାହାଁନ୍ତି।

Chahal

ଚଳିତ ବର୍ଷ ସେ ଆଇସିସି ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିପାରନ୍ତି। ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଗତ ତିନିଟି ମ୍ୟାଚରେ ଚହଲ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ପାଣି ଦେଉଥିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। ଏହାପୂର୍ବରୁ, ଚାହଲ ୨୦୨୨ ମସିହାରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିଲେ।  କିନ୍ତୁ, ରୋହିତ ଶର୍ମା ତାଙ୍କୁ କୌଣସି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ଦେଇନଥିଲେ। କିନ୍ତୁ, ଏଥର ତାଙ୍କୁ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିପାରେ।