T20 World Cup 2024 ରେ ରୋହିତ ଏବଂ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ମଧ୍ୟରୁ କିଏ ହେବ ଅଧିନାୟକ? BCCI ସଚିବ ଜୟ ଶାହା କଲେ ବଡ଼ ଘୋଷଣା

  1. Home
  2. Cric Special

T20 World Cup 2024 ରେ ରୋହିତ ଏବଂ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ମଧ୍ୟରୁ କିଏ ହେବ ଅଧିନାୟକ? BCCI ସଚିବ ଜୟ ଶାହା କଲେ ବଡ଼ ଘୋଷଣା

Jay saha


ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜୁନ୍ ମାସରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଏବଂ ଆମେରିକା ମିଳିତ ଭାବରେ ଆଇସିସି ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ ୨୦୨୪କୁ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହା ସମ୍ବନ୍ଧରେ ବର୍ତ୍ତମାନର ବିସିସିଆଇ ସଚିବ ଜୟ ଶାହା ଏକ ବଡ଼ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି।  ଆଗାମୀ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାଉଥିବାର ନଜର ଆସିବେ ବୋଲି ବିସିସିଆଇ ସଚିବ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି।  

Jay saha

ଫେବୃଆରୀ ୧୪ରେ ରାଜକୋଟରେ ଭାରତ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଆରମ୍ଭ ହେବାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଷ୍ଟାଡିୟମର ନୂତନ ନାମକରଣ ପାଇଁ ଆୟୋଜିତ ଏକ ସମାରୋହରେ ଜୟ ଶାହା ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ସୌରାଷ୍ଟ୍ର କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମର ନୂତନ ନାମକରଣ ଅବସରରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବିସିସିଆଇ ସଚିବ ଜୟ ଶାହା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ହୁଏତ ୨୦୨୩ ଦିନିକିଆ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଫାଇନାଲ୍ ହାରିଥାଇ ପାରୁ, କିନ୍ତୁ ସେଠାରେ କ୍ରମାଗତ ୧୦ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ଆମେ ହୃଦୟ ଜିତିଛୁ।  

Rohit

ମୋର ବିଶ୍ୱାସ ଅଛି ଯେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଭାରତ ବାରବାଡୋସରେ ୨୦୨୪ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବ। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ, ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ଅକ୍ସର ପଟେଲ ଏବଂ ଭାରତୀୟ ଦଳର ସହାୟକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଚୟନ କମିଟିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅଜିତ ଅଗରକର, ଭାରତୀୟ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।  

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଜାନୁଆରୀ ମାସରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ ରୋହିତ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପରେ ଏହି ଫର୍ମାଟରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ସିରିଜର ଶେଷ ମ୍ୟାଚରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟରୁ ଏକ ବଡ଼ ଶତକ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ ଆଇସିସି ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ର କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ପ୍ରକାଶିତ ହୋଇସାରିଛି। 

Team india

ଯେଉଁଥିରେ ଭାରତକୁ ପାକିସ୍ତାନ, ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ, ଆମେରିକା ଏବଂ କାନାଡା ସହିତ ସମାନ ଦଳରେ ସ୍ଥାନିତ କରାଯାଇଛି।  ଜୁନ୍ ୫ ରେ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବାକୁ ଥିବାବେଳେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଜୁନ୍ ୯ ରେ ନ୍ୟୁୟର୍କ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଭେଟିବ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଭାରତ ଆମେରିକାକୁ ଜୁନ୍ ୧୨ ରେ ଏବଂ କାନାଡାକୁ ଜୁନ୍ ୧୫ ରେ ସାମ୍ନା କରିବ।