ବିରାଟ ଓ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କ ନିମନ୍ତ୍ରଣ! କହିଲେ, “ପାକିସ୍ତାନ ଆସି PSL ଖେଳ….

  1. Home
  2. Cric Special

ବିରାଟ ଓ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କ ନିମନ୍ତ୍ରଣ! କହିଲେ, “ପାକିସ୍ତାନ ଆସି PSL ଖେଳ….

Afridi


ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ଥାନ ମଧ୍ୟରେ ଖରାପ ରାଜନୈତିକ ସମ୍ପର୍କ ହେତୁ ବିଗତ କିଛି ବର୍ଷ ହେବ କୌଣସି ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ କ୍ରିକେଟ ସିରିଜ୍ ଖେଳାଯାଇ ନାହିଁ। ଉଭୟ ଦଳ କେବଳ ଆଇସିସି ଏବଂ ଏସିଆ କପ୍ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେଉଛନ୍ତି। କେବଳ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ସିରିଜ୍ ନୁହେଁ ବରଂ ପାକିସ୍ତାନୀ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆଇପିଏଲରେ ବାରଣ କରାଯାଇଛି।

Afridi

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଆଇପିଏଲ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଲିଗରେ ଖେଳିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ସହିଦ ଆଫ୍ରିଦି ଭାରତୀୟ ତାରକା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନ ଲିଗ୍ PSL ଖେଳିବାକୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରକୃତରେ ପାକିସ୍ତାନର ପର୍ବତାରୋହୀ ଶେହରୋଜ କାଶିଫ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ।

ଦୁଇ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ସେ ତାଙ୍କର ଜଣେ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ଫୋନରେ କୋହଲିଙ୍କ ସହ କଥା ହେବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ କୋହଲି ଆଶା ପ୍ରକଟ କରିଥିଲେ ଯେ ଦିନେ ସେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସହିତ ପାକିସ୍ତାନ ଖେଳିବାକୁ ଯିବେ। ନିକଟରେ କାଶିଫ ଏହି ଭିଡିଓକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଭିଡିଓଟି ବହୁତ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି।

Afridi

ଭିଡିଓରେ ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ସହିଦ ଆଫ୍ରିଦି ଏକ ଇଭେଣ୍ଟରେ କୋହଲିଙ୍କୁ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ PSL ରେ ଖେଳିବାକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ଦେଇଛନ୍ତି। ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିରେ ସହିଦ ଆଫ୍ରିଦି କହିଛନ୍ତି ଯେ, “ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିରୁ ଜଣାପଡୁଛି ଯେ ସେ କ୍ରିକେଟର ନିଜ ଦେଶରେ ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତ ଅଟନ୍ତି। ମୁଁ ଆଶା କରିଥିଲି କୋହଲି ମଧ୍ୟ ସମାନ କଥା କହିବେ। ମୁଁ ବିରାଟଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଉଛି ଏଥିସହିତ ଆପଣଙ୍କର ଏବଂ ଭାରତୀୟ ଦଳର ପାକିସ୍ତାନ ଆସିବାକୁ ନେଇ ଆମ୍ଭେ ଆଶାବାଦୀ ରହିଛୁ। ଏଥିସହିତ PSL ଖେଳିବାକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଆମ୍ଭେ ଉତ୍ସାହିତ ଅଛୁ। ଯଦି ଆପଣ ସମଗ୍ର ଭାରତୀୟ ଦଳ ସହିତ ଏଠାକୁ ଆସନ୍ତି ତେବେ ଭଲ ହେବ। ”

ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ ସହ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଖେଳିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ତେବେ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ଥାନର ଖେଳାଳିମାନେ କେବଳ ଆଇସିସି ଏବଂ ଏସିଆ କପରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରନ୍ତି। ଉଭୟ ଦଳ ପରସ୍ପରର ଦେଶ ଭ୍ରମଣ ମଧ୍ୟ କରନ୍ତି ନାହିଁ।  

Rohit

ତେବେ ଗତ ବର୍ଷ ପାକିସ୍ତାନ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଭାରତ ଗସ୍ତ କରିଥିଲା। ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ପାକିସ୍ତାନରେ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଟ୍ରଫି ଖେଳାଯିବ। କିନ୍ତୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଏଠାକୁ ଯିବାର ଆଶା ନାହିଁ, ବିସିସିଆଇ ସଚିବ ଜୟ ଶାହା ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପଠାଇବା ନେଇ ନିଜର ମତ ପ୍ରକାଶ କରି ସାରିଛନ୍ତି।