ଏହି 5 ଜଣ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍, ଯେଉଁମାନେ ଶତକ କଲେ କେବେ ହାରିନାହିଁ ଭାରତ, 5 ନମ୍ବର ଅଟେ ସମସ୍ତଙ୍କ ପସନ୍ଦ

  1. Home
  2. Cric Special

ଏହି 5 ଜଣ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍, ଯେଉଁମାନେ ଶତକ କଲେ କେବେ ହାରିନାହିଁ ଭାରତ, 5 ନମ୍ବର ଅଟେ ସମସ୍ତଙ୍କ ପସନ୍ଦ

kohli gambhir


କେତେକ ଖେଳାଳୀ ଅଛନ୍ତି, ଯାହାର ନାମ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିବା ସହିତ ଆପଣଙ୍କୁ ଖୁସି ମଧ୍ୟ କରିପାରେ । ତାଲିକା ଦେଖିବା ପରେ, ଆପଣ ଚାହିଁବେ ଯେ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ଖେଳୁଥିବା ଏହି ଖେଳାଳି ଶତକ ସ୍କୋର କରନ୍ତୁ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଭାରତର ବିଜୟ ସ୍ଥିର ହେବ । ସେହି ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ ଦେଖନ୍ତୁ ଯାହାର ଶତକ ପରେ ଭାରତ କେବେ ବି ଟେଷ୍ଟ ହରାଇ ନାହିଁ ।

ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି:

ଏହି 6 ଜଣ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍, ଯେଉଁମାନେ ଶତକ କଲେ କେବେ ହାରିନାହିଁ ଭାରତ, 6 ନମ୍ବର ଅଟେ ସମସ୍ତଙ୍କ ପସନ୍ଦ

ଏହି ତାଲିକାର ପ୍ରଥମ ନାମ ହେଉଛି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି | ଯେତେବେଳେ ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ଟେଷ୍ଟରେ ଏକ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ, ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ କେବେ ବି ହାରି ନଥିଲା । ଟେଷ୍ଟରେ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି 16 ଥର ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ଭାରତୀୟ ଦଳ ମ୍ୟାଚ ଜିତିଥିଲେ କିମ୍ବା ଡ୍ରରେ ଶେଷ କରିଥିଲେ ।

ଗୁଣ୍ଡାପ୍ପା ବିଶ୍ୱନାଥ:

ଏହି ତାଲିକାର ଦ୍ୱିତୀୟ ନାମ ହେଉଛି ଭାରତର ଅନ୍ୟତମ ଷ୍ଟାଇଲିସ୍ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଗୁଣ୍ଡାପ୍ପା ବିଶ୍ୱନାଥ। ସେ ଟେଷ୍ଟରେ 14 ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ଏହି ଇନିଂସ ଦଳକୁ ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲା ​​।

ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ:

ଏହି 6 ଜଣ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍, ଯେଉଁମାନେ ଶତକ କଲେ କେବେ ହାରିନାହିଁ ଭାରତ, 6 ନମ୍ବର ଅଟେ ସମସ୍ତଙ୍କ ପସନ୍ଦ

ଏହି ତାଲିକାରେ ଭାରତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଦଳର ବର୍ତ୍ତମାନର ଉପ-ଅଧିନାୟକ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାନେଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ଯେତେବେଳେ ବି ସେ ଶତକ ମାରିଛନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ଭାରତର ପରାଜୟ ବହୁ ଦୂରକୁ ଚାଲିଯାଇଛି। ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟେଷ୍ଟରେ 12 ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ଅବିସ୍ମରଣୀୟ ହୋଇଛି ।

ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର:

ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଓପନର୍ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ଏହି ତାଲିକାର ଏକ ଅଂଶ। ସେ ନଅ ଥର ଟେଷ୍ଟ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଶତକ ସର୍ବଦା ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ସୁରକ୍ଷିତ କରିଥିଲା। ବିପକ୍ଷ ଦଳର ବିଜୟର ଆଶା ମଧ୍ୟ ଧ୍ୱଂସ କରିଦେଇଥିଲା ।

ଏହି 6 ଜଣ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍, ଯେଉଁମାନେ ଶତକ କଲେ କେବେ ହାରିନାହିଁ ଭାରତ, 6 ନମ୍ବର ଅଟେ ସମସ୍ତଙ୍କ ପସନ୍ଦ

ରୋହିତ ଶର୍ମା:

ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ କ୍ୟାରିୟର, ହିଟମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା । କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ବି ସେ ଏକ ଶତକ ସ୍କୋର କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି, ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଧାର ବିଜୟ ଆଡକୁ ଗତି କରିଛି। ସେ ଟେଷ୍ଟରେ 7ଟି ଶତକ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତ କେବେ ବି ହାରିନାହିଁ ।