WTC ଫାଇନାଲ ହାରିବା ସହ ଏହି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ହେଲା ଶେଷ, କୋଚ୍ ଦ୍ରାବିଡ କଲେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ

  1. Home
  2. Cricket News

WTC ଫାଇନାଲ ହାରିବା ସହ ଏହି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ହେଲା ଶେଷ, କୋଚ୍ ଦ୍ରାବିଡ କଲେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ

dravid said


ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ର ଫାଇନାଲରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆଠାରୁ ପରାସ୍ତ ହୋଇଛି । ଚତୁର୍ଥ ଇନିଂସରେ ଜିତିବା ପାଇଁ ଭାରତକୁ 444 ରନ୍ ସ୍କୋର ଲଖ୍ୟ ମିଳିଥିଲା କିନ୍ତୁ ପୁରା ଦଳ 234 ରନ୍ ରେ ଆଲ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲା ।

ଏହି ପରାଜୟ ସହିତ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅନେକ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ କ୍ୟାରିୟରରେ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନ ଚିହ୍ନ ରହିଛି ଏବଂ ଏହା ସମ୍ଭବ ଯେ ଏହା ସେମାନଙ୍କର ଶେଷ ଟେଷ୍ଟ ଥିଲା । ଏହିପରି ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ନାମ ଆଗରେ ରହିଛି ଏବଂ ଏହି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହେଉଛନ୍ତି ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା ।

ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ଶେଷ ହୋଇପାରେ:

ଯେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କଠାରୁ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ ର ଫାଇନାଲରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ସର୍ବାଧିକ ଆଶା ରଖିଥିଲା, ସେ ମଧ୍ୟମ ଅର୍ଡର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା । ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଆଶା କରିଥିଲା ​​ଯେ ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା ଏହି ଟେଷ୍ଟରେ ଏକ ବଡ଼ ଇନିଂସ ଖେଳି ଭାରତୀୟ ଦଳର ବିଜୟରେ ଏକ ବଡ଼ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବେ କିନ୍ତୁ ତାହା ହୋଇ ନଥିଲା ।

Pujara

ଏହି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଉଭୟ ଇନିଂସରେ ଫ୍ଲପ୍ ହୋଇଥିଲେ । ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ 14 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିବା ଏହି ଖେଳାଳି ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ମାତ୍ର 27 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ଯେତେବେଳେ ଭେଟେରାନ୍ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଫ୍ଲପ୍ ହେବା ପରେ ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରୁଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ଡ୍ରେସିଂ ରୁମରେ ବସିଥିବା ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ତାଙ୍କୁ ଏପରି ଭାବରେ ଅନାଇଥଲେ ଯେ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପରେ ନିଆଯାଇପାରେ ।

ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରାଙ୍କଠାରୁ କାହିଁକି ଆଶା ଥିଲା?

ଭାରତୀୟ ଦଳ ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରାଙ୍କଠାରୁ ବହୁତ ଆଶା ରଖିବାର ଅନେକ କାରଣ ଥିଲା । ସେ ଜଣେ ଟେଷ୍ଟ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଏବଂ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳନ୍ତି । ଦ୍ଵିତୀୟରେ ଏହି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଗତ 1 ବର୍ଷ ଧରି କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଇଂଲଣ୍ଡରେ କାଉଣ୍ଟି ଖେଳୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି । ଆଶା କରାଯାଉଥିଲା ଯେ ସେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ କାଉଣ୍ଟିର ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ମଧ୍ୟ ପୁନରାବୃତ୍ତି କରିବେ। କିନ୍ତୁ ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା ତାହା କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ ।