ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ: ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ସିରିଜ ଡ୍ର ସହ ଦୁଇ ଦଳ ମିଶି ଟ୍ରଫି ଧରି କଲେ ଫଟୋ ସୁଟ, ଭିଡିଓ ହେଲା ଭାଇରାଲ

  1. Home
  2. Cricket News

ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ: ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ସିରିଜ ଡ୍ର ସହ ଦୁଇ ଦଳ ମିଶି ଟ୍ରଫି ଧରି କଲେ ଫଟୋ ସୁଟ, ଭିଡିଓ ହେଲା ଭାଇରାଲ

both team


କେପଟାଉନରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଏବଂ ଏହାର ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ମରଣୀୟ ଥିଲା । ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତ ଏକ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲା ​​ଯାହା ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଏସୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ କରିପାରି ନଥିଲା ।

କେପଟାଉନରେ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବାରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରଥମ ଏସୀୟ ଦଳ ହୋଇପାରିଛି । କିନ୍ତୁ ଭାରତ ଦୁଇ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜକୁ 1-1 ଡ୍ର ସହ ସମାପ୍ତ କରିଛି, ଏହି କାରଣରୁ ଟ୍ରଫି ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ବିଭକ୍ତ ହୋଇଛି ।

ରୋହିତ ଶର୍ମା ଙ୍କ ସହ ପୁରା ଟିମ କଲେ ଉତ୍ସବ:

କିନ୍ତୁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଦୁଇ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ 1-1 ଡ୍ର ହେତୁ ଟ୍ରଫି ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଭାଗ ହୋଇଗଲା | ତେବେ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ସବୁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହ ଟ୍ରଫି ଆଗରେ ଠିଆ ହୋଇଥିଲେ ।

ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଭାରତ ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କଲା:

ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଭାରତ ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଭାରତୀୟ ଦଳ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର କେପଟାଉନରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏକ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏହି ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ 6 ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲା, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ବି ଜିତି ପାରି ନଥିଲା । ଦଳ ଚାରିଟି ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଥିବା ବେଳେ ବାକି ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଡ୍ର ରହିଥିଲା ।

କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଫ୍ରିକା କୁ ସାତ ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରି ଭାରତ ଏକ ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସମାନ କରିଛନ୍ତି। ଭାରତ ଶେଷ ଥର ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଏକ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ଡ୍ର କରିଥିଲା । ତେଣୁ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଦ୍ୱିତୀୟ ଅଧିନାୟକ ହୋଇଛନ୍ତି ।