T20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ରୋହିତ-ବିରାଟ କରିବେ ଓପନିଂ, ଏହି ଯୁବ ଖେଳାଳି ଦଳରୁ ହେବେ ବିଦା

  1. Home
  2. Cricket News

T20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ରୋହିତ-ବିରାଟ କରିବେ ଓପନିଂ, ଏହି ଯୁବ ଖେଳାଳି ଦଳରୁ ହେବେ ବିଦା

Rohit-Sharma-and-Virat-Kohli-Should-open-for-India-in-T20-World-Cup-2024-said-Simon-Doull-1200x675


ଜୁନ୍ ମାସରେ ଆମେରିକା ଏବଂ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ରେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ 2024 ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ କିପରି ହେବ? କେଉଁ ଖେଳାଳି 15 ଖେଳାଳିଙ୍କ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବେ ଏବଂ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବାହାର କରାଯିବ, ତାହା ବର୍ତମାନ ଚର୍ଚା ର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି ।

ଏମିତିରେ, ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ 15 ଚୟନ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର । ଏହି ସମୟରେ, ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଏକାଦଶ ଖେଳିବା ସମ୍ଭବ ହେବା ଉଚିତ୍ କି? ଏହା ଉପରେ ଜଣେ ଭେଟେରାନଙ୍କଠାରୁ ଏକ ବଡ ବିବୃତ୍ତି ଆସିଛି । ଏହା ହୁଏତ ଅନେକ ଖେଳାଳିଙ୍କ ହୃଦୟ ଭାଙ୍ଗିପାରେ ।

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ତଥା ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସମୀକ୍ଷକ ସାଇମନ୍ ଡଲ୍ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ପାଇଁ ଭାରତର ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଦଳ ଉପରେ ନିଜର ମତ ଦେଇଛନ୍ତି। ଡଲ୍ କହିଛନ୍ତି, ମୋ ମତରେ ବିରାଟ କୋହଲି ବିଶ୍ୱକପରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହ ଓପନିଂ କରିବା ଉଚିତ୍। ଯଦି ବିରାଟ ଖୋଲନ୍ତି ନାହିଁ ତେବେ ରିଙ୍କୁ ସିଂ ମୋ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବେ ନାହିଁ । ଯଦି ବିରାଟ ଓପନିଂ କରିବାକୁ ଆସନ୍ତି ନାହିଁ, ତେବେ ପରେ ସ୍ପିନରମାନେ କୋହଲି ପାଇଁ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରନ୍ତି ।

ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ପନ୍ତ ଏବଂ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଙ୍କୁ ଦଳରୁ ଆଉଟ୍ କଲେ:

Hardik-Pandya-and-Rohit-Sharma

ସାଇମନ୍ ଡଲ୍ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଭାରତର ଏକାଦଶ ରେ ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ ପନ୍ତଙ୍କୁ ବାହାର କରିଛନ୍ତି । ରୋହିତ ଏବଂ ବିରାଟଙ୍କଠାରୁ ଓପନିଂ ପରାମର୍ଶ ନେବା ପରେ, ତିନି ନମ୍ବରରେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ, ଚତୁର୍ଥ ନମ୍ବରରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକାମ ଯାଦବ, ପାଞ୍ଚ ନମ୍ବରରେ ଶିବମ ଦୁବେ, ଷଷ୍ଠ ନମ୍ବରରେ ରିଙ୍କୁ ସିଂ ଏବଂ ସାତ ନମ୍ବରରେ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କୁ ବ୍ୟାଟିଂ ପାଇଁ ପଠାଇବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024: ଏହି ବୋଲରମାନେ ଏକ ସ୍ଥାନ ପାଇପାରନ୍ତି:

ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ 2024 ରେ ପ୍ଲେଇଂ 11 ଖେଳୁଥିବା 7 ଜଣ ବ୍ୟାଟରଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ଦେବା ପରେ, ସେ କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କୁ 8 ନମ୍ବରରେ, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା 9 ନମ୍ବରରେ, ଦଶମ ସ୍ଥାନରେ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ଏବଂ 11 ନମ୍ବରରେ ମୁକେଶ କୁମାରଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ଦେଇଛନ୍ତି ।