"ଏହି ସମସ୍ୟା ର ସମାଧାନ କରିବା ଜରୁରୀ" ରୋହିତ ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ଏହି କାରଣ କୁ ନେଇ ହେଲେ ଚିନ୍ତିତ

  1. Home
  2. Cricket News

"ଏହି ସମସ୍ୟା ର ସମାଧାନ କରିବା ଜରୁରୀ" ରୋହିତ ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ଏହି କାରଣ କୁ ନେଇ ହେଲେ ଚିନ୍ତିତ

Rohit-Sharma-tension


5 ଅକ୍ଟୋବରରୁ ଭାରତରେ ବିଶ୍ୱକପ୍ 2023 ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଯେଉଁଥିରେ ଭାରତକୁ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ଭାବେ ବିବେଚନା କରାଯାଉଛି | କାରଣ ଭାରତରେ ଭାରତକୁ ପରାସ୍ତ କରିବା କୌଣସି ଦଳ ପାଇଁ ସହଜ ହେବ ନାହିଁ ।

କିନ୍ତୁ ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅନେକ ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏବେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇ ପାରୁନାହିଁ ଯେ ନମ୍ବର - 4 ରେ କିଏ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବ? ଏହି ସମସ୍ୟାର ଯଥାଶୀଘ୍ର ସମାଧାନ କରିବାକୁ ପଡିବ । ଏଥି ସହ କ୍ୟାପଟେନ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏକ ବଡ଼ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏହା ଉପରେ ଚିନ୍ତା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ:

ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ବିଶ୍ୱକପ ଖେଳାଯିବ । ଯେକଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ସେ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ତାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ହଉ । ଏହାପୂର୍ବରୁ ଏହି ଫର୍ମାଟରେ ଧୋନିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଭାରତ 2011 ରେ ODI ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିଥିଲା ।

Shreyas-Iyer-vs-West-Indies

କିନ୍ତୁ ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଗୋଟିଏ କଥା ପାଇଁ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି ଯେ ନମ୍ବର -4 ରେ କିଏ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବ? ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ଫିଟ ହେବା ପରେ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି । ଅଧିନାୟକ ଯଥାଶୀଘ୍ର ଏହି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ।

ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ପିଟିଆଇ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେ ରୋହିତ ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଆଘାତ ସତ୍ୱେ ODI ରେ ନମ୍ବର -4 ବିକଳ୍ପ ଖୋଜିବା ଆମ ପାଇଁ ଟିକେ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ଅଟେ । ରୋହିତଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିରୁ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଯେ ଏହି ନମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିବା ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିକଳ୍ପ ଖୋଜିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡୁଛି ।