ସୁପର-4 ରେ ଏହି 2ଟି ଦଳର ପ୍ରବେଶ ହେଲା ନିଶ୍ଚିତ, ତେବେ ଯଦି ଏମିତି ହୁଏ ଭାରତ ହେବ ବଡ଼ ସମସ୍ୟା, ଦେଖନ୍ତୁ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲ

  1. Home
  2. Cricket News

ସୁପର-4 ରେ ଏହି 2ଟି ଦଳର ପ୍ରବେଶ ହେଲା ନିଶ୍ଚିତ, ତେବେ ଯଦି ଏମିତି ହୁଏ ଭାରତ ହେବ ବଡ଼ ସମସ୍ୟା, ଦେଖନ୍ତୁ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲ

asia-cup-2023-pt


ଏସିଆ କପ୍ 2023 ଧୀରେ ଧୀରେ ଏହାର ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଆଡକୁ ଗତି କରୁଛି । ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରୁ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ନକ୍ଆଉଟ୍ ରାଉଣ୍ଡ ଆରମ୍ଭ ହେବ । କିନ୍ତୁ 3 ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଅଭିଯାନର ଚତୁର୍ଥ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବାଂଲାଦେଶର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲା । ବାଂଲାଦେଶୀ ଖେଳାଳିମାନେ ଏକ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିଲେ ।ଏହା ସହିତ ତାଙ୍କର ଏସିଆ କପ୍ 2023 ର ସୁପର -4 କୁ ଯିବାର ଆଶା ଆହୁରି ଅଧିକ ହୋଇଛି ।

ଏସିଆ କପ୍ 2023 ର ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ବାଂଲାଦେଶ ଜିତିଲା:

ଏସିଆ କପ୍ 2023 ର ଚତୁର୍ଥ ମ୍ୟାଚ୍ ଗ୍ରୁପ୍ ବି ଦଳ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା । ସେପ୍ଟେମ୍ବର 2 ରେ ଲାହୋରର ଗାଡଫି କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଦୁଇ ଦଳ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ । ଟସ୍ ଜିତିବା ପରେ ଶାକିବ ଅଲ ହାସନ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ, ଯାହା ଦଳ ସପକ୍ଷରେ ଥିବା ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା।

ban won

ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ବାଂଲାଦେଶ ମେହିଡି ହାସନ ମିରାଜ ଏବଂ ନାଜମୁଲ ଶାନ୍ତୋଙ୍କ ଶତକ ଯୋଗୁଁ ଆବଣ୍ଟିତ 50 ଓଭରରେ ପାଞ୍ଚ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ 334 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ସ୍କୋରବୋର୍ଡରେ ମାତ୍ର 245 ରନ୍ ରଖିପାରେ। ଫଳସ୍ୱରୂପ ବାଂଲାଦେଶ 89 ରନରେ ମ୍ୟାଚ ଜିତିଥିଲା।

ଏସିଆ କପ୍ 2023 ର ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ:

ଏହି ମୁକାବିଲା ପରେ ଏସିଆ କପ୍ 2023 ପଏଣ୍ଟ୍ ଟେବୁଲ୍ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ବାଂଲାଦେଶର ବିଜୟ ପରେ ଗ୍ରୁପ୍ ବିରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇନାହିଁ | ତେବେ ଏହି ବିଜୟ ବାଂଲାଦେଶର ସୁପର -4 ରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାର ସମ୍ଭାବନାକୁ ବଢ଼ାଇ ଦେଇଛି । ବାସ୍ତବରେ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବା ପରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ 5 ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ଭେଟିବାକୁ ଯାଉଛି ।

ଯଦି ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଦଳ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଯାଏ, ତେବେ ବାଂଲାଦେଶ ସୁପର- 4 ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିବ। କିନ୍ତୁ ଯଦି ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପରାସ୍ତ ହୁଏ, ତେବେ ବାଂଲାଦେଶର ନେଟ୍ ରନ୍ ହାର ସ୍ଥିର କରିବ ଯେ ସେମାନେ ନକ୍ଆଉଟ୍ ରାଉଣ୍ଡକୁ ଯାଇପାରିବେ କି ନାହିଁ । ଏଥି ସହିତ ଗ୍ରୁପ୍ ଏ ରୁ ସୁପର -4 ରେ ପାକିସ୍ତାନ ସ୍ଥାନ ପାଇଛି । 4 ସେପ୍ଟେମ୍ବର ରେ ଭାରତ ନେପାଳ ସହ ଖେଳିବା, ଏହି ମ୍ୟାଚ ଜିତିବା ଭାରତ ପାଇଁ ଜରୁରୀ ଅଟେ ।

ଏସିଆ କପ୍ ର ସ୍ଥିତି 2023 ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲ୍:

asia cup point table