T20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ର ସେମିଫାଇନାଲ ରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଭାରତ ସମେତ ଏହି 3ଟି ଦଳ, ଏହି ଦିନ ହେବ ଭାରତ ମ୍ୟାଚ

  1. Home
  2. Cricket News

T20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ର ସେମିଫାଇନାଲ ରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଭାରତ ସମେତ ଏହି 3ଟି ଦଳ, ଏହି ଦିନ ହେବ ଭାରତ ମ୍ୟାଚ

T20-world-cup-2024


ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ର ସେମିଫାଇନାଲ ଖେଳୁଥିବା ଚାରିଟି ଦଳ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଭାରତ, ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ପରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଦଳ ସେମିଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଟିକେଟ ଜିତିଛନ୍ତି।

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ଏକ ବିଜୟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବା ପରେ ରସିଦ ଖାନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିଛି। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ 2024 ର ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ କେଉଁ ଦଳ ସଂଘର୍ଷ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି?

ଏହି ଦଳଗୁଡିକ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ର ସେମି-ଫାଇନାଲ -1 ରେ ସଂଘର୍ଷ କରିବେ:

ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ଏହାର ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି । ଜୁନ୍ 25 ରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବାଂଲାଦେଶକୁ ପରାସ୍ତ କରି ସେମିଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଟିକେଟ୍ ପାଇଲା ।
ଯେତେବେଳେ କି ଭାରତ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ଏଥିରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ନିଶ୍ଚିତ କରିସାରିଛନ୍ତି । ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଦଳର ବିଜୟ ହେତୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ବାହାରେ ରହିବାକୁ ପଡିଲା ଏବଂ ଟାଇଟଲ ଜିତିବାର ସ୍ୱପ୍ନ ଭାଙ୍ଗିଗଲା ।

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏବେ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ହୃଦୟରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି ଯେ କେଉଁ ଦଳ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବେ । ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଉଭୟ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍ ଭାରତୀୟ ସମୟ ଅନୁଯାୟୀ ଜୁନ୍ 27 ରେ ଖେଳାଯିବ ।

ଏହି ଦଳ ଆଫଗାନିସ୍ତାନକୁ ଭେଟିବ:

ପ୍ରଥମ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍ ସକାଳ 6 ଟାରେ ଟ୍ରୁବାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଏଥି ସହିତ, ପ୍ରୋଭିଡେନ୍ସ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ ଦ୍ୱିତୀୟ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍ ରାତି 8 ଟାରେ ଆୟୋଜନ ହେବ | ଆଇସିସି ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ଗ୍ରୁପ୍ -1 ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦଳ ଏବଂ ଗ୍ରୁପ୍-୨ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲର ଟପ୍ -1 ଦଳ ସେମି ଫାଇନାଲ୍ -1 ରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ।

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଟ୍ରୁବାସ୍ଥିତ ବ୍ରାଏନ୍ ଲାରା କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଫାଇନାଲ୍ ପାଇଁ ଟିକେଟ ପାଇବା ପାଇଁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଏବଂ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ଯୁଦ୍ଧ ହେବ।

ପୂର୍ବ ପରାଜୟର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବାକୁ ଭାରତ ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଇବ:

ଯଦି ଆମେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବା, ତେବେ ଗ୍ରୁପ୍ -1 ର ଟପ୍ -1 ଦଳ ଏବଂ ଗ୍ରୁପ୍ -2 ର ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନିତ ଦଳ ପରସ୍ପରକୁ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ | ତେଣୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ରାତି 8 ଟାରେ ପ୍ରୋଭିଡେନ୍ସରେ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିବ ।

2022 ମସିହାରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା ​​। କିନ୍ତୁ ନଭେମ୍ବର 10 ରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ କମ୍ପାନୀଙ୍କୁ 10 ୱିକେଟରେ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଥିଲା ।

ଇଂରାଜୀ ଦଳ ଭାରତୀୟ ଦଳ କୁ ପରାସ୍ତ କଲା । ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ 6 ୱିକେଟ୍ ହରାଇ 168 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା । ଇଂଲଣ୍ଡରେ 16 ଓଭରରେ 170 ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା ​​। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ରେ ଏହି ପରାଜୟର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବାକୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଏକ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ ମିଳିବ ।