ଏସିଆ କପ୍‌ରେ ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦେଖି ଡରିଗଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ, କୋହଲିଙ୍କ ବଦଳିଗଲା ବ୍ୟାଟିଂ କ୍ରମ, ଏବେ ସେ ଏହି ନମ୍ବରରେ ଖେଳିବେ

  1. Home
  2. Cricket News

ଏସିଆ କପ୍‌ରେ ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦେଖି ଡରିଗଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ, କୋହଲିଙ୍କ ବଦଳିଗଲା ବ୍ୟାଟିଂ କ୍ରମ, ଏବେ ସେ ଏହି ନମ୍ବରରେ ଖେଳିବେ

rohit tension


ଏସିଆ କପ୍ 2023 ପୂର୍ବରୁ ଭାରତୀୟ ଦଳର ସମସ୍ୟା ବଢି ଚାଲିଛି । ଆଘାତ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବ୍ୟାଟିଂ ଅର୍ଡର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦଳ ପରିଚାଳନା ବାଧାବିଘ୍ନର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛି | ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚରୁ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ବାହାରେ ଥିବାରୁ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସମସ୍ୟା ଆହୁରି ବଢିଛି ।

ପାକିସ୍ତାନ ଏବଂ ନେପାଳ ସହ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଉପଲବ୍ଧ ହେବେ ନାହିଁ । ପାକିସ୍ତାନ ର ଫର୍ମ କୁ ଦେଖିଲେ ଜଣା ପଡୁଛି ଯେ ମ୍ୟାଚ୍ ସମୟରେ ଭାରତ ର ବ୍ୟାଟିଂ କ୍ରମରେ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ । ବିଶେଷକରି ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ କ୍ରମରେ ଏକ ବଡ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ କେଉଁ ନମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା।

ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ବ୍ୟାଟିଂ କ୍ରମରେ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବ:

କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଇଶାନ କିଶନଙ୍କୁ ଖେଳ ଏକାଦଶରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିପାରିବେ । ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ODI ସିରିଜରେ ଯୁବ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଥିଲା । ସେଥିପାଇଁ ଅଧିନାୟକ ଏବଂ ଦଳ ପରିଚାଳନା ଇଶାନ କିଶନଙ୍କ ଉପରେ ବାଜି ଲଗାଇ ପାରନ୍ତି । ତେବେ ଏହି କାରଣରୁ ଭାରତର ବ୍ୟାଟିଂ କ୍ରମରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇପାରେ ।

kamran akmal on team india and bcci

କାରଣ 50 ଓଭର କ୍ରିକେଟରେ ଓପନର୍ ଭାବରେ ଇଶାନ କିଶନଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ହୋଇଛି। ଏହି ନମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ସେ ବହୁତ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଇଶାନ କିଶାନ ମଧ୍ୟ ଏହି ସ୍ଥିତିରେ ଦ୍ୱିଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଓପନିଂ କରୁଥିବା ଇଶାନ କିଶନ ହାରାହାରି 61.33 ଇଭେରେଜ ରେ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚରେ 184 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି ।

ଯଦି ଇଶାନ କିଶନ ଓପନିଂ ପାଇଁ ଆସନ୍ତି, ତା’ହେଲେ ତାଙ୍କ ସାଥୀ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେବେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଶୁବମାନ ଗିଲଙ୍କୁ ତିନି ନମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ । ତେବେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ 3 ନମ୍ବର ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ବିରାଟ କୋହଲି ଆସନ୍ତି ।

କିନ୍ତୁ ଯଦି ଶୁଭମାନ ଗିଲଙ୍କୁ ତିନି ନମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଓହ୍ଲାଇବାକୁ ପଡିବ, ତେବେ ବିରାଟ କୋହଲି ପୁଣି ଚାରି ନମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିପାରିବେ । ଏହି କାରଣରୁ, ଆଘାତରୁ ଫେରୁଥିବା ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର ପାଞ୍ଚ ନମ୍ବରରେ ଖେଳିପାରନ୍ତି । ଯଦି ଏକାଦଶ ଖେଳିବାରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଏ, ତେବେ ଶ୍ରେୟାସ ଆୟର ସାତ ନମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିପାରିବେ ।