T20 ବିଶ୍ୱକପ: ଏହି ଖେଳାଳି ଯୋଗୁଁ ଭାରତ ଏକପାଖିଆ ଭାବେ 62 ରନ୍ ରେ ବାଂଲାଦେଶ କୁ ହରାଇଲା

  1. Home
  2. Cricket News

T20 ବିଶ୍ୱକପ: ଏହି ଖେଳାଳି ଯୋଗୁଁ ଭାରତ ଏକପାଖିଆ ଭାବେ 62 ରନ୍ ରେ ବାଂଲାଦେଶ କୁ ହରାଇଲା

ind vs ban


ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ର ୱାର୍ମ ଅପ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଶନିବାର ଭାରତ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା । ନ୍ୟୁୟର୍କର ନାସାଉ କାଉଣ୍ଟି ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଆୟୋଜନ କରିଥିଲା ​​।

ଟସ୍ ଜିତିବା ପରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ କମ୍ପାନୀ 183 ରନ୍ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ, ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ବାଂଲାଦେଶ ଦଳ ମାତ୍ର 9 ୱିକେଟ୍ ହରାଇ 122 ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ମ୍ୟାଚ୍ 60 ରନ୍ ରେ ହରାଇଥିଲା ।

IND ବନାମ ବ୍ୟାନ୍: ହାର୍ଦ୍ଦିକ-ରୀଷଭଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍ ଚର୍ଚା ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା :

ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ଗୋଟିଏ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଥିବାବେଳେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ବ୍ୟାଟରୁ ମାତ୍ର 23 ରନ୍ ଆସିଥିଲା। ଅବଶ୍ୟ, ଏହା ପରେ ପନ୍ତଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍ ଏକ ରକସ୍ ସୃଷ୍ଟି କରି ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତକ କରିଥିଲେ ​​। ପନ୍ତ 32 ବଲରେ 53 ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଟି -20 କ୍ରିକେଟର ଏସି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍ ମଧ୍ୟ ଚୁପ୍ ରହିଥିଲା। ସେ 31 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ।

ଭାରତ 182 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା:

14 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ଶିବମ୍ ଦୁବେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ । ଶେଷରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଅପରାଜିତ 40 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ସ୍କୋରକୁ 182 ରେ ନେଇଥିଲେ । ବାଂଲାଦେଶ ପାଇଁ ମହମୁଦୁଲ୍ଲା, ମେହେଦି ହାସନ, ଶୋରିଫୁଲ ଇସଲାମ ଏବଂ ତନଭୀର ଇସଲାମ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ।

ଜବାବ ଇନିଂସରେ ବାଂଲାଦେଶ ଦଳ ବ୍ୟାଟିଂରେ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲା। ଓପନର୍ ତାଞ୍ଜିଦ୍ ଖାନ୍, ମହମ୍ମଦ ତାହିଦ୍ ହ୍ରିଡୋଇ, ଶାକିବ ଅଲ୍ ହାସନ୍ ଏବଂ ମହମୁଦୁଲ୍ଲାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଦୁଇ ଅଙ୍କ ଙ୍କୁ ଛୁଇଁ ପାରି ନଥିଲେ ।

ଏହା ପରେ ବାଂଲାଦେଶ 20 ଓଭରରେ 9 ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ମାତ୍ର 122 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିପାରିଲା । ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ଏବଂ ଶିବମ୍ ଦୁବେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦୁଇଟି ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ।

ଜସପ୍ରୀତ ବୁମରା, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ ଆକ୍ସାର ପଟେଲ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ସଫଳତା ପାଇଥିଲେ । କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଗୋଟିଏ ବି ୱିକେଟ୍ ନେଇପାରିନଥିଲେ ।