T20 ବିଶ୍ୱକପ ରେ ବାଂଲାଦେଶ ଦଳ କଲା ବେଇମାନି, DRS କୁ ନେଇ ବଢ଼ିଲା ବିବାଦ

  1. Home
  2. Cricket News

T20 ବିଶ୍ୱକପ ରେ ବାଂଲାଦେଶ ଦଳ କଲା ବେଇମାନି, DRS କୁ ନେଇ ବଢ଼ିଲା ବିବାଦ

bangladesh cheating


ଚଳିତ ବର୍ଷର ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ବାଂଲାଦେଶ ଦଳ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି । ଗ୍ରୁପ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଚାରୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟରୁ ତିନୋଟି ଜିତି ଦଳ ସୁପର 8 ରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ସୁରକ୍ଷିତ କରିଛି । ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ବାଂଲାଦେଶ ଦଳ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଛି ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ କେବେ ହୋଇ ନଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ, ଯେତେବେଳେ ବାଂଲାଦେଶ ଦଳ ନେପାଳ ବିପକ୍ଷ ଶେଷ ଲିଗ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲା, ସେତେବେଳେ ଏହା ଜିତିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଏକ DRS ନିଷ୍ପତ୍ତି ଚର୍ଚା ର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି । ଏହାର ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ।

ବାଂଲାଦେଶ 106 ରନ୍ ସ୍କୋରକୁ ଚେଜ୍ କରିଥିଲା:

ବାଂଲାଦେଶ ଏବଂ ନେପାଳ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ମ୍ୟାଚରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ବାଂଲାଦେଶ ଦଳ 106 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ଦଳ ମାତ୍ର 19.3 ଓଭର ବୋଲିଂ କରିଥିଲା । ଏହାର ଅର୍ଥ ନେପାଳର 107 ରନ୍ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଥିଲା ।

ମାତ୍ର 19.2 ଓଭରରେ ମାତ୍ର 85 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ସମଗ୍ର ନେପାଳ ଦଳ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ 21 ରନ୍ ରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିଲା । ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ସମୟରେ ନେପାଳ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ପାଉଡେଲ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ବୋଲର ତାନଜିମ ହାସନ ଶାକିବଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କିଛି ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହୋଇଥିଲା । ଏହାର ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । କିନ୍ତୁ ଆମେ ଏଠାରେ ଅନ୍ୟ କିଛି ବିଷୟରେ କହୁଛୁ ।

ସିଗନାଲ୍ ଡଗ ଆଉଟ ରୁ ଆସିଲା ଏବଂ DRS ନିଆଗଲା:

ବାସ୍ତବରେ, ଆଇସିସି ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ DRS ଦାବି କରନ୍ତି, ତେବେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ନିଜେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ କିମ୍ବା ସେ ତାଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ନେଇପାରିବେ | କିନ୍ତୁ ବେଳେବେଳେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଘଟେ, ଯେତେବେଳେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ତାଙ୍କ ଡଗ୍ଆଉଟ୍ ଆଡକୁ ଚାହିଁ DRS ର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅନ୍ତି ।

ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ​​। ବାଂଲାଦେଶର ଇନିଂସର 14 ତମ ଓଭରରେ ସନ୍ଦୀପ ଲାମିଚାନେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଏଲବିଡବ୍ଲୁକୁ ଫାଶରେ ପକାଇ ଅମ୍ପାୟାର ତାଙ୍କୁ ଆଉଟ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ତାନଜିମ୍ ପାଭିଲିୟନକୁ ଯିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ସାଥୀ ଜାକର ଅଲି ତାଙ୍କୁ DRS ନେବାକୁ କହିଥିଲେ କାରଣ ଡଗ୍ଆଉଟ୍ ରେ ଥିବା ଜଣେ ତାଙ୍କୁ ଏପରି କରିବାକୁ ସଙ୍କେତ ଦେଇଥିଲେ ।

DRS ସମୟ ମଧ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେଲା:

DRS ସମ୍ବନ୍ଧରେ ପରଦାରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହୋଇଥିବା 15 ସେକେଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ ଶୂନ୍ୟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା, ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟ ଫିଲ୍ଡ ଅମ୍ପାୟାର ତାଙ୍କୁ DRS ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଯେତେବେଳେ ତୃତୀୟ ଅମ୍ପାୟାର ଏହାକୁ ରିପ୍ଲେରେ ଦେଖିଲେ, ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ବାହାରେ ନଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ​​। ଏହାର ଭିଡିଓ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି ଏବଂ ଲୋକମାନେ ଆଇସିସିକୁ ଗମ୍ଭୀର ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରୁଛନ୍ତି । ତେବେ ନେପାଳ ଅଧିକ କ୍ଷତି ସହି ନଥିଲା କାରଣ ଲାମିଚାନେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ବଲରେ ତାନଜିମଙ୍କୁ ଆଉଟ କରିଥିଲେ ।