ଆଫ୍ରିକା ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅବସ୍ଥା ଦେଖି ଫ୍ୟାନ୍ସ କହିଲେ ଏହି "ତୁମ ଯାଦ୍ଵାରା ହେଇପାରିବନି, ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସାମିଲ କର..."

  1. Home
  2. Cricket News

ଆଫ୍ରିକା ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅବସ୍ଥା ଦେଖି ଫ୍ୟାନ୍ସ କହିଲେ ଏହି "ତୁମ ଯାଦ୍ଵାରା ହେଇପାରିବନି, ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସାମିଲ କର..."

rahane vs sa


ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଏବଂ ଭାରତ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଦୁଇ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଚାଲିଛି । ଏହି ମ୍ୟାଚର ପ୍ରଥମ ଦିନ 26 ଡିସେମ୍ବରରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ଆୟୋଜକ ଦଳ ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ମାନେ କିଛି ବିଶେଷ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରିନଥିଲେ ଏବଂ ଗୋଟି ଗୋଟିଏ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିବା ଦେଖାଯାଇଥିଲା ।

ବିଦେଶୀ ମାଟିରେ ଭାରତର ଏପରି ଅବସ୍ଥା ଦେଖି ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହ ଫ୍ୟାନ୍ସ ମଧ୍ୟ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ତାଗିଦ କଲେ । ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ ଦଳରେ ଥାଆନ୍ତେ ତେବେ କାହାଣୀ ଭିନ୍ନ ହୋଇଥାନ୍ତା ।

SA ବନାମ IND: ଭାରତର ଖରାପ ଅବସ୍ଥା ଦେଖି ଭାରତୀୟ ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେଙ୍କୁ ମନେ ପକାଇଲେ:

ଷ୍ଟାର ସ୍ପୋର୍ଟସ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ ଚୟନ ହୋଇଥାନ୍ତେ ତେବେ କାହାଣୀ ଭିନ୍ନ ହୋଇଥାନ୍ତା ।

ସେ 2018/19 ସିରିଜ୍ ସମୟରେ ଜୋହାନ୍ସବର୍ଗ ମ୍ୟାଚ୍ କଥା ମନେ ପକାଇ କହିଥିଲେ ଯେ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଇନଥିଲା କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ସେ ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ଭାରତ ଜିତିବାରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ।

PUJARA AND RAHANE

2018 ମସିହାରେ, ଭାରତ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଭ୍ରମଣ କରିଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ତିନିଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯାଇଥିଲା । ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଏକ ଲଜ୍ଜାଜନକ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡ଼ିଲା। ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ 72 ରନ୍‌ ହାରିଥିବା ବେଳେ ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା 135 ରନ୍‌ରେ ଜିତିଥିଲା ।

ଏହା ପରେ ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେଙ୍କୁ ଏକ ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଏହାର ଫାଇଦା ଉଠାଇ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ତେବେ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ 9 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ସେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ସେ 48 ରନ୍‌ର ଏକ ଉପଯୋଗୀ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ଭାରତ ଏହି ମ୍ୟାଚକୁ 63 ରନରେ ଜିତିଥିଲା ।