ସଞ୍ଜୁ ଦେଲେ ବଡ଼ ବୟାନ, କହିଲେ "ଟି-20 ବିଶ୍ୱକପରେ ମୁ ନୁହଁ, ଏହି ଘାତକ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ମିଳିବା ଉଚିତ"

  1. Home
  2. Cricket News

ସଞ୍ଜୁ ଦେଲେ ବଡ଼ ବୟାନ, କହିଲେ "ଟି-20 ବିଶ୍ୱକପରେ ମୁ ନୁହଁ, ଏହି ଘାତକ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ମିଳିବା ଉଚିତ"

sanju-samson-on-t20-wc


ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ୱିକେଟ୍ କିପର କିଏ ହେବେ ? ଏହା ଏକ ପ୍ରଶ୍ନ ଯାହା ଏହି ସମୟରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ମନରେ ଉଠିଥାଏ । ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ରେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ଭାରତୀୟ ୱିକେଟ୍ କିପରଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଦେଖାଯାଉଛି ।

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ୱିକେଟ୍ କିପରଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଏଥି ସହିତ, ବର୍ତ୍ତମାନ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନିଜର ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି । ବିଶ୍ୱକପ ଦଳରେ କାହାକୁ ଚୟନ କରାଯିବା ଉଚିତ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି?

ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ଏହି ୱିକେଟ୍ କିପରଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱକପରେ ଦେଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି:

ପ୍ରକୃତରେ, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ, ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ, ଇଶାନ କିଶନ, ପନ୍ତ ଏବଂ ଜିତେଶ ଶର୍ମା ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆରେ ମନୋନୀତ ହେବାର ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ଏହି ସମସ୍ତ ୱିକେଟ୍ କିପରଙ୍କୁ ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ରେ ବହୁତ ଭଲ ରୂପରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏମାନଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ବଡ଼ ଇନିଂସ ସହ ହେଡଲାଇନ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇ କହିଛନ୍ତି:-

Sanju samson

ସେ କହିଛନ୍ତି "ମୁଁ ପ୍ରକୃତରେ ଇଶାନ କିଶାନଙ୍କୁ ବହୁତ ସମ୍ମାନ କରେ । ସେ ଜଣେ ଚମତ୍କାର ଖେଳାଳି । ଷ୍ଟାର ସ୍ପୋର୍ଟସ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଇଶାନ ଜଣେ ଉତ୍ତମ ୱିକେଟ୍ କିପର, ଜଣେ ଭଲ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଏବଂ ସମାନ ଭଲ ଫିଲ୍ଡର। ମୋର ନିଜର ଶକ୍ତି ଏବଂ ଦୁର୍ବଳତା ଅଛି ।

Ishan

ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ମୋର ଅନ୍ୟ କାହା ସହିତ କୌଣସି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ନାହିଁ । ମୁଁ ନିଜ ସହିତ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାରେ ବିଶ୍ୱାସ କରେ । ମୁଁ ଦେଶ ପାଇଁ ଖେଳିବା ଏବଂ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବାକୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରେ | ସଞ୍ଜୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସମାନ ଦଳରେ ପରସ୍ପର ସହ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବା ଭଲ କଥା ନୁହେଁ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଚୟନ ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ରେ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଉପରେ ଆଧାରିତ ହେବ। ଯେକୌଣସି ଖେଳାଳି ଯିଏ ଏଥିରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରନ୍ତି ତାଙ୍କୁ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଚୟନ କରାଯାଇପାରିବ ।

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏଲ ରାହୁଲ, ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ, ଇଶାନ କିଶନ, ପନ୍ତ ଏବଂ ଜିତେଶ ଶର୍ମା ଭାରତୀୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ସମସ୍ୟା ବଢ଼ାଇଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍ ମଧ୍ୟ ଗର୍ଜନ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ସେ ନିମ୍ନ କ୍ରମରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ପାଇଁ ବିସ୍ଫୋରକ ଇନିଂସ ଖେଳିଛନ୍ତି । ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଖେଳାଳୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କାହାକୁ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ମିଳିବ ତାହା ଦେଖିବା ମଜାଦାର ହେବ !