ବିଶ୍ୱକପ୍ 2023 ଖେଳିଥିବା ଏହି 3 ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଟ୍ରଫି 2025 ରୁ ବାହାର କରିବେ ରୋହିତ

  1. Home
  2. Cricket News

ବିଶ୍ୱକପ୍ 2023 ଖେଳିଥିବା ଏହି 3 ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଟ୍ରଫି 2025 ରୁ ବାହାର କରିବେ ରୋହିତ

india-squad-trophy


ବାରବାଡୋସରେ ଭାରତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିବା ପରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଏବେ ଏହାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ମିଶନ ପାଇଁ ବାହାରିଛନ୍ତି । 2025 ଆରମ୍ଭରେ ପାକିସ୍ତାନ ଦ୍ୱାରା ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଟ୍ରଫି ଆୟୋଜିତ ହେବ | ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏହି ମେଗା ଇଭେଣ୍ଟରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ।

ତେବେ ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଟ୍ରଫି 2025 ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ତାଙ୍କ ଯୋଜନାରେ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବେ। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଟ୍ରଫି ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସେହି ତିନି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ହଟାଇପାରେ ଯେଉଁମାନେ ODI ବିଶ୍ୱକପ୍ 2023 ରେ ଭାରତର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିଥିଲେ। ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ କାର୍ଡ କାଟି ପାରିବେ।

ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବାଦ ଦେଇପାରନ୍ତି:

ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ:

ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କୁ ODI ବିଶ୍ୱକପ 2023 ରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା। ରୋହିତ ଶର୍ମା ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଉପରେ ବହୁତ ବିଶ୍ୱାସ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଦଳର ଏକ ଅଂଶ କରିଥିଲେ, ଯଦିଓ ବିଶ୍ୱକପ 2023 ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ ଥିଲା ।

ଇଶାନ କିଶନ:

ODI ବିଶ୍ୱକପ 2023 ରେ ଇଶାନ କିଶନ ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଇଲେ । ପରେ ଖରାପ ଅନୁଶାସନ ଏବଂ ଘରୋଇ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ ନକରି ତାଙ୍କୁ ଦଳରୁ ବାହାର କରାଯାଇଥିଲେ ।
ଏଥିରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅନୁମୋଦନ ଖବର ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ବିସିସିଆଇ ମଧ୍ୟ ଇଶାନଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଚୁକ୍ତିରୁ ବାହାର କରିଛି । ଇଶାନ କିଶନଙ୍କ ସମ୍ପ୍ରତି ପ୍ରଦର୍ଶନ ମଧ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇଛି । ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରୁଥିବାବେଳେ ସେ ହାରାହାରି 22.86 ରେ 14 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ରେ 320 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ।

ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର:

ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର ମଧ୍ୟ ODI ବିଶ୍ୱକପ 2023 ର ଏକ ଅଂଶ ଥିଲେ । ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଅନେକ ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଅନେକ ସମୟରେ ମାନଦଣ୍ଡକୁ ପାଳନ କରିପାରିନଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ ମଧ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇଛି । ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ରେ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ହେତୁ ସେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ 2024 ପାଇଁ ମନୋନୀତ ହୋଇନଥିଲେ ।