ପ୍ରସିଦ୍ଧ କ୍ରିଷ୍ଣା ଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇ ବଡ଼ ଭୁଲ କଲେ ରୋହିତ, ତାଙ୍କ ବଦଳରେ ଏହି 2 ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ମିଳିଥିଲେ ଜିତିଥାନ୍ତା ଭାରତ

  1. Home
  2. Cricket News

ପ୍ରସିଦ୍ଧ କ୍ରିଷ୍ଣା ଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇ ବଡ଼ ଭୁଲ କଲେ ରୋହିତ, ତାଙ୍କ ବଦଳରେ ଏହି 2 ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ମିଳିଥିଲେ ଜିତିଥାନ୍ତା ଭାରତ

ind vs sa 2 player


ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଜିତିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଯାଇଥିବା ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପ୍ରଥମ 3 ଦିନରେ ହିଁ ମ୍ୟାଚ ହାରିଗଲା । ଖରାପ ବ୍ୟାଟିଂ ପରେ ଭାରତ ବୋଲିଂରେ ମଧ୍ୟ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲା ।

ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ 245 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା । ଏହାର ଜବାବରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବ୍ୟାଟିଂ କରି 408 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲା, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ବୋଲର ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ପ୍ରମାଣ ହୋଇନଥିଲେ ।

ଏହି ସମୟରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ କ୍ରିଷ୍ଣା ନିଜର ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି 93 ରନ୍ ଦେଇ 20 ଓଭର ବୋଲିଂ କରି ମାତ୍ର 1 ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ଯାହା ପରେ ଦଳରେ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ବିଷୟରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି । ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ, ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହିପରି 2 ଜଣ ବୋଲରଙ୍କ ନାମ କହିବୁ, ଯେଉଁମାନେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ କ୍ରିଷ୍ଣାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଏହି ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଖେଳିଥାନ୍ତେ ।

ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ:

Arshdeep

ପ୍ରସିଦ୍ଧ କ୍ରିଷ୍ଣାଙ୍କୁ ବଦଳାଇବା ପାଇଁ ଦୌଡରେ ପ୍ରଥମ ନାମ ହେଉଛି ବାମହାତୀ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ। 2022 ମସିହାରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସହିତ ଜଡିତ ଏହି ଖେଳାଳି ODI ଏବଂ T20 ରେ ନିଜର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ଟେଷ୍ଟ ଫର୍ମାଟରେ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ । ନୂତନ ବଲ ସୁଇଙ୍ଗ କରିବା ଏବଂ ପୁରୁଣା ବଲ ସହିତ ଭଲ ହିଟ୍ କରିବା ପାଇଁ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ଜଣାଶୁଣା ।

ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର:

bhuvneswar kumar

ଏହି ତାଲିକାର ଦ୍ୱିତୀୟ ନାମ ହେଉଛି ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ଅଭିଜ୍ଞ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର । ଯଦିଓ ଭୁଭି ପ୍ରାୟ 6 ବର୍ଷ ଧରି ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳି ନାହାଁନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ମହମ୍ମଦ ଶାମିଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଯାଇଥାନ୍ତେ । କାରଣ ନିକଟରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ସୟଦ ମୁସ୍ତାକ ଅଲି ଟ୍ରଫିରେ ସେ 10 ରୁ ଅଧିକ ୱିକେଟ୍ ନେଇ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ।