ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତର ଟି -20 ଦଳରେ ସାମିଲ ହେଲେ ରୋହିତ-କୋହଲି, ମାତ୍ର ଏହି 3 ଜଣ ସିନିୟରଖେଳାଳି ହେଲେ ବାହାର

  1. Home
  2. Cricket News

ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତର ଟି -20 ଦଳରେ ସାମିଲ ହେଲେ ରୋହିତ-କୋହଲି, ମାତ୍ର ଏହି 3 ଜଣ ସିନିୟରଖେଳାଳି ହେଲେ ବାହାର

ind vs afg t20 series


ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତରୁ ଫେରିବା ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ 11 ଜାନୁଆରୀରୁ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ 3 ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି -20 ସିରିଜ୍ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ | ଯେଉଁଥିରେ କେବଳ କିଛି ଦିନ ବାକି ଅଛି | ଏହା ପୂର୍ବରୁ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏହି ଟି -20 ସିରିଜରେ ଫେରିପାରନ୍ତି ବୋଲି କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହି ସମୟରେ, ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ବଡ ତଥ୍ୟ ବାହାରକୁ ଆସୁଛି, ଯାହାକୁ ଶୁଣି ବିରାଟ-ରୋହିତ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ବହୁତ ଖୁସି ହୋଇଯିବେ |

ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ରୋହିତ-ବିରାଟ ଟି -20 ସିରିଜର ଅଂଶ ହେବେ:

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ତାରକା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମା ପ୍ରାୟ ଏକ ବର୍ଷ ପରେ ଟି -20 ଫର୍ମାଟକୁ ଫେରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଏବଂ ଇଣ୍ଡିଆ ଟୁଡେ ଗ୍ରୁପ୍ କହିଛି ଯେ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳି ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ଟି -20 ସିରିଜର ଅଂଶ ହେବେ ।

ind vs afg

କାରଣ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଏକ ବିତର୍କ ଚାଲିଥିଲା ​​ଯେ ଏହି ଦୁଇ ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଧଳା ବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ରୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇପାରେ | କିନ୍ତୁ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 କୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବିସିସିଆଇ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇପାରେ । ଯାହାଫଳରେ ବିରାଟ ଏବଂ ରୋହିତ ଏହି ସିରିଜକୁ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ରୂପେ ନେଇପାରିବେ |

ଏହି 3 ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବାହାର କରାଯିବ:

ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ଟି -20 ସିରିଜ୍ ପୂର୍ବରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏହାର ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଆଘାତ ସହ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛି । ଏହି ତାଲିକାରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଏବଂ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ମହମ୍ମଦ ଶାମିଙ୍କ ନାମ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ । ଏହି ତିନି ଖେଳାଳି ବର୍ତ୍ତମାନ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ଏକ ସପ୍ତାହରୁ କମ୍ ସମୟ ବାକି ଅଛି |

ଏହା ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଯେ ଟି -20 ଫର୍ମାଟ ପାଇଁ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିବା ଅଧିନାୟକ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରୁ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ଟି-୨୦ ସିରିଜ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ହେବେ ନାହିଁ। ତାଙ୍କର ଅନୁପସ୍ଥିତି ଅଜିତ ଅଗରକର ଏବଂ ତାଙ୍କ ଚୟନ କମିଟି ପାଇଁ ଏକ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି |

ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ଟି-୨୦ ସିରିଜ ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଦଳ:

ଯଶସ୍ୱୀ ଜସୱାଲ, ରୋହିତ ଶର୍ମା (ଅଧିନାୟକ), ରୁତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ, ବିରାଟ କୋହଲି, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ (ୱିକେଟ୍ କିପର), ରିଙ୍କୁ ସିଂ, ତିଲକ ଭର୍ମା, ଆକ୍ସାର ପଟେଲ, ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ, ମୁକେଶ କୁମାର, ଆବେଶ ଖାନ ।