ଅଯୋଗ୍ୟ ଭାବି ଯାହାକୁ କୋହଲି କରିଥିଲେ ଅଣଦେଖା, ଏବେ ସେ ଘାତକ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେବେ ରୋହିତ-ଅଗରକର

  1. Home
  2. Cricket News

ଅଯୋଗ୍ୟ ଭାବି ଯାହାକୁ କୋହଲି କରିଥିଲେ ଅଣଦେଖା, ଏବେ ସେ ଘାତକ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେବେ ରୋହିତ-ଅଗରକର

Vijay-Shankar-ind


ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ଏବଂ ଏକାଦଶ ରେ ଏକ ସ୍ଥାନ ପାଇବା କୌଣସି କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର କାର୍ଯ୍ୟ । କିନ୍ତୁ ଅନେକ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହ ଏହା ଘଟିଛି ଯେ ଅଧିନାୟକ ଏବଂ ଦଳ ପରିଚାଳନା ହେତୁ ସେମାନେ ଖରାପ ଆରମ୍ଭ ପରେ ମଧ୍ୟ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଆନ୍ତି ।

ଅପରପକ୍ଷେ, ସେଠାରେ ଅନେକ ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଅଧିନାୟକଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଇନଥିଲେ ଏବଂ ଦଳରୁ ବାଦ ପଡିଥିଲେ । ଏହିପରି ଜଣେ ଖେଳାଳି ପୁଣି ଥରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଫେରିବା ପାଇଁ ନିଜର ଦାବିକୁ ଦୃଢ କରୁଛନ୍ତି ।

4 ବର୍ଷ ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ କୁ ଫେରିବେ:

ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳରୁ ବାହାରି ଆସିଥିବା ଅଲରାଉଣ୍ଡର ବିଜୟ ଶଙ୍କର ବିଜୟ ହଜାରେ ଟ୍ରଫିରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି । ମୁମ୍ବାଇ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସେ କେବଳ ବ୍ୟାଟ୍‌ ନୁହେଁ ବଲ୍‌ରେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଦଳର ବିଜୟରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଅବଦାନ ରଖିଥିଲେ ।

ସେ 5 ଓଭରରେ ମାତ୍ର 26 ରନ୍ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ସେ 58 ଟି ବଲରେ ଅପରାଜିତ 51 ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ନିଜ ଦଳକୁ ବିଜୟ ଆଡକୁ ନେଇଥିଲେ । ଆପଣଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଗଲେ ମୁମ୍ବାଇ 227 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲା, ଯାହା ବିଜୟଶଙ୍କରଙ୍କ ସହାୟତାରେ ତାମିଲନାଡୁ 43.2 ଓଭରରେ 3 ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ହାସଲ କରିଥିଲା ।

ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ:

ବିଜୟ ଶଙ୍କର 2018 ରେ ଟି -20 ଏବଂ 2019 ରେ ODI ରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ । ସେତେବେଳେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ହାତରେ ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଶଙ୍କରଙ୍କୁ ଅନେକ ସୁଯୋଗ ମିଳିନଥିଲା ।

ସେ ତାଙ୍କର ଶେଷ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ 2019 ରେ ଖେଳିଥିଲେ । ନିକଟରେ ଆଇପିଏଲ ଏବଂ ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଭଲ ରହିଛି । ତେଣୁ ଏହା ସମ୍ଭବ ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନର ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ମୁଖ୍ୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ବିଜୟ ଶଙ୍କର ତାଙ୍କୁ ଜାତୀୟ ଦଳରେ ସୁଯୋଗ ଦେଇପାରନ୍ତି ।