ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଦଳରେ ଏବେ ବି ସାମିଲ ହୋଇପାରିବେ ରିଙ୍କୁ-ଗିଲ, ସାମ୍ନା କୁ ଆସିଲା ବଡ଼ ରିପୋର୍ଟ

  1. Home
  2. Cricket News

ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଦଳରେ ଏବେ ବି ସାମିଲ ହୋଇପାରିବେ ରିଙ୍କୁ-ଗିଲ, ସାମ୍ନା କୁ ଆସିଲା ବଡ଼ ରିପୋର୍ଟ

t20 wc 2024


ଏପ୍ରିଲ 30 ରେ, ଆମେରିକା ଏବଂ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ମିଳିତ ଭାବେ ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ପାଇଁ ବିସିସିଆଇ 15 ଜଣିଆ ଦଳ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା। ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଏବଂ ଉପ-ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଭୂମିକାରେ ନଜର ଆସିବେ । ପ୍ରାୟ ସମାନ ଖେଳାଳିମାନେ ଭାରତର 15 ସଦସ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଗତ କିଛି ମାସ ଧରି ନିରନ୍ତର ଆଲୋଚନା କରୁଥିଲେ।

ତେବେ କିଛି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ନାମ ମଧ୍ୟ ଦଳର ଏକ ଅଂଶ, ଯେଉଁଥିରେ ଶିବମ୍ ଦୁବେ, ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ଏବଂ ଯଶସ୍ୱୀ ଜସୱାଲଙ୍କ ନାମ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ । ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ରିଙ୍କୁ ସିଂ, ଶୁଭମାନ ଗିଲ ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ଭଳି ଖେଳାଳି ଚୟନ ନକରି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି।

ରିଙ୍କୁ ଏବଂ ଗିଲ୍ ଙ୍କୁ ରିଜର୍ଭ ଖେଳାଳି ଭାବରେ ଚୟନ କରାଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ, ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱକପ୍ 2024 ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ସ୍ଥାନ ଦେବାର ସୁଯୋଗ ରହିଛି । ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇବା କିପରି?

ରିଙ୍କୁ ସିଂଙ୍କ ସମେତ ଏହି 3 ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ଦେବାର ସୁଯୋଗ ରହିଛି!

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଯେତେବେଳେ ବିଶ୍ୱକପ 2024 ପାଇଁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ରିଙ୍କୁ ସିଂ, ଶୁଭମାନ ଗିଲ ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ଭଳି ଭେଟେରାନ ଖେଳାଳି ଏଥିରେ ସୁଯୋଗ ପାଇ ନଥିଲେ ।

ରିଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟ ଦଳରେ ମନୋନୀତ ନହେବା ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । କାରଣ 15 ଖେଳାଳିଙ୍କ ଦଳରେ ରିଙ୍କୁଙ୍କ ଚୟନ ନିଶ୍ଚିତ ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏହା ଘଟିଲା ନାହିଁ । ତେବେ ଏହାର ଅର୍ଥ ନୁହେଁ ଯେ ରିଙ୍କୁ, ଗିଲ, ରାହୁଲ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଖେଳାଳି ବିଶ୍ୱକପ 2024 ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇପାରିବେ ନାହିଁ ।

ବାସ୍ତବରେ, ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ପାଇଁ ସମସ୍ତ 20 ଟିମକୁ ମେ 1 ସୁଦ୍ଧା ନିଜ ଦଳ ଘୋଷଣା କରିବାର ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆଇସିସି ସବୁ ଦଳକୁ ଗୋଟେ ଅନୁମତି ଦେଇଛି । ଆଇସିସି ସମସ୍ତ ଦଳକୁ ମେ 25 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଜ ଦଳରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛି ।

ଏହାର ଅର୍ଥ, ଯଦି ଭାରତ ସମେତ କାୖଅଂଶୀ ଦେଶ ଘୋଷିତ ଦଳରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଆସନ୍ତା 25 ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରିପାରେ। 26 ମଇରେ ଆଇପିଏଲର ଫାଇନାଲ ଖେଳାଯିବ । ତେଣୁ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ, ଇଶାନ କିଶନ, ରୁତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ, ରିଙ୍କୁ ସିଂଙ୍କ ଭଳି ଖେଳାଳିମାନେ ନିଜକୁ ପ୍ରମାଣ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଛନ୍ତି ।