କାନ୍ଦିଲେ ରସିଦ-ଗୁରୁବାଜ, କୋଚକୁ କାନ୍ଧରେ ନେଇ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ବୁଲିଲେ, ଆଫଗାନିସ୍ତାନ କଲା ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ

  1. Home
  2. Cricket News

କାନ୍ଦିଲେ ରସିଦ-ଗୁରୁବାଜ, କୋଚକୁ କାନ୍ଧରେ ନେଇ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ବୁଲିଲେ, ଆଫଗାନିସ୍ତାନ କଲା ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ

afg vs ban


ରସିଦ ଖାନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ଏକ ବିଜୟ ବିଜୟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରି ଦଳ ସେମିଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିଛି।

ସେଣ୍ଟ ଭିସେଣ୍ଟେରେ ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ ହୋଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଦଳ ଆଠ ରନରେ ଜିତିଥିଲା । ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବା ପରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଦଳ ବହୁତ ଭାବପ୍ରବଣ ଦେଖାଯାଉଥିଲା | ଦଳ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଉତ୍ସାହର ସହିତ (ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ସେଲିବ୍ରେସନ) ପାଳନ କରୁଥିବାବେଳେ କିଛି ଖେଳାଳିଙ୍କ ଆଖିରେ ଲୁହ ଆସିଯାଇଥିଲା।

ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଖେଳାଳିମାନେ ଭାବପ୍ରବଣ ହେଲେ:

ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ସୁପର ଆଠର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍ ବାଂଲାଦେଶ ଏବଂ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ଜୁନ୍ 25 ରେ ଭାରତୀୟ ସମୟ ସକାଳ 6 ଟାରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା | ସେଣ୍ଟ ଭିସେଣ୍ଟେରେ ଉଭୟ ଦଳ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ।

ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ବହୁତ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ବାଂଲାଦେଶର ଇନିଂସର ଓଭର କମ୍ ହୋଇଯାଇଥିଲା | ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଦଳ ଏକ ଜବରଦସ୍ତ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହିତ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିଲା।

ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ରସିଦ୍ ଖାନ୍ ଏବଂ କମ୍ପାନୀ ସେମିଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିଥିଲେ। ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଇତିହାସରେ ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି ଏବଂ ଏହା ସହିତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିଶ୍ୱକପ ରୁ ବାହାର ହୋଇଛି ।