IPL ରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଭଳି ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ 2024 ରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ କଲା 257, ସହଜରେ ହାରିଗଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ

  1. Home
  2. Cricket News

IPL ରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଭଳି ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ 2024 ରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ କଲା 257, ସହଜରେ ହାରିଗଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ

wi vs aus t20


ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ସମସ୍ତ ଦଳ ପରସ୍ପର ସହିତ ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳୁଛନ୍ତି । 30 ମଇରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ବନାମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯାଇଥିଲା । ପୋର୍ଟ ଅଫ୍ ସ୍ପେନ୍ରେ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯାଇଥିଲା ।

ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ଲକ୍ଷ୍ୟ ସ୍ଥିର କରିଥିଲା । ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ପାଇଁ ନିକୋଲାସ୍ ପୁରାନ୍ 300 ଷ୍ଟ୍ରାଇକେ ହାରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ । ଟାର୍ଗେଟକୁ ଗୋଡାଇବା ବେଳେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ମ୍ୟାଚ ହରାଇବାକୁ ପଡିଥିଲା।

ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024: ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ର ଚେତାବନୀ:

ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଚମତ୍କାର ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲା । 31 ବଲରେ 40 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ଓପନର୍ ଜନସନ ଚାର୍ଲ୍ସ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ 3 ନମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ନିକୋଲାସ୍ ପୁରାନ୍ ଡ଼ତୋଫାନ ଇନିଂସ ଖେଳି ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ର ଗିଅର୍ ବଦଳାଇଥିଲେ।

ସେ ମାତ୍ର 25 ବଲରେ 75 ରନ୍ର ଏକ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ପୁରାଣଙ୍କ ବ୍ୟାଟରୁ 6 ଟି ଛକା ଓ 5 ଚ ଚୌକା ଆସିଥିଲା । ତାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅଧିନାୟକ ରୋଭମାନ ପାୱେଲ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଭା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ।

ସେ 25 ବଲରେ 52 ରନର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ଶେଷରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ପାଇଁ ଶିମ୍ରନ୍ ହେଟମିୟର 13 ଟି ବଲରେ ଅପରାଜିତ 18 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବାବେଳେ ଶେରଫେନ୍ ରାଉଟରଫୋର୍ଡ 18 ଟି ବଲରେ 47 ରନର ଅପରାଜିତ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ।

ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ 20 ଓଭରରେ 257 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି 4 ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲା:

ଟାର୍ଗେଟକୁ ଗୋଡାଇବା ବେଳେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ 35 ରନ୍ ପଛରେ ପଡିଯାଇଥିଲା । 20 ଓଭର ପରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ 7 ୱିକେଟ୍ ହରାଇ 222 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ଓପନର୍ ଡେଭିଡ୍ ୱାର୍ଣ୍ଣର 6 ଟି ବଲରେ 15 ରନ୍ ଏବଂ ଆଷ୍ଟନ୍ ଅଗର 13 ବଲରେ 28 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ।