ପାକିସ୍ତାନ ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଚାମ୍ପିଅନ ଟ୍ରଫି ପୂର୍ବରୁ ବଦଳିଗଲେ ଭାରତର ମୁଖ୍ୟ କୋଚ୍, BCCI କଲା ଘୋଷଣା

  1. Home
  2. Cricket News

ପାକିସ୍ତାନ ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଚାମ୍ପିଅନ ଟ୍ରଫି ପୂର୍ବରୁ ବଦଳିଗଲେ ଭାରତର ମୁଖ୍ୟ କୋଚ୍, BCCI କଲା ଘୋଷଣା

gambhir head coach


ଶେଷରେ ଜୁଲାଇ 9 ତାରିଖ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ନୂତନ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ବିସିସିଆଇ ସଚିବ ଜୟ ଶାହା ଟୁଇଟ୍ କରି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପରବର୍ତ୍ତୀ ନୂତନ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ।

ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ 2024 ରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ବିଜୟ ସହିତ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ଏବଂ ତାଙ୍କ କୋଚିଂ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ମଧ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହୋଇଥିଲା, ଯାହା ପରେ ସମସ୍ତେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରି ରହିଥିଲେ । ଜୁଲାଇ ଶେଷରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗସ୍ତ ସହିତ ଗମ୍ଭୀର ତାଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଆରମ୍ଭ କରିବେ ଯେଉଁଥିରେ 3 ଟି ଟି -20 ଏବଂ 3 ଟି ODI ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବ ।

ଜୟ ଶାହା ଟୁଇଟ୍ କରିଛନ୍ତି:

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରିବାବେଳେ ବିସିସିଆଇ ସଚିବ ଜୟ ଶାହା ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ କରି ମୁଁ ବହୁତ ଖୁସି। ଆଧୁନିକ ଯୁଗରେ କ୍ରିକେଟ୍ ବହୁତ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଅଗ୍ରଗତି କରିଛି, ତେଣୁ ଆମେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଚିନ୍ତାଧାରା ସହିତ ଆଗକୁ ଚାହିଁ ରହିଛୁ |

ମୋର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଶ୍ୱାସ ଅଛି ଯେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଆଗକୁ ବଢିବ । ସେ ବିସିସିଆଇରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ, ଆମେ ତାଙ୍କୁ ନୂତନ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଉଛୁ |

ଆସନ୍ତା ଏକ ବର୍ଷରେ 2 ଟି ଆଇସିସି ଟ୍ରଫି ଜିତିବାର ଲକ୍ଷ୍ୟ ରହିଛି ଭାରତୀୟ ଦଳ:

ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ଜିତିବା ପରେ, ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏହାର 11 ବର୍ଷ ଧରି ଚାଲିଥିବା ଆଇସିସି ଟ୍ରଫି ମରୁଡ଼ି ସମାପ୍ତ କଲାବେଳେ ସେମାନଙ୍କର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଆସନ୍ତା ଏକ ବର୍ଷରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଆଇସିସି ଟ୍ରଫି ଜିତିବାକୁ ଯାଉଛି।

ଏହି ଦାୟିତ୍ୱ ନୂତନ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | 2025 ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଟ୍ରଫିରେ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ, ଯଦି ଭାରତୀୟ ଦଳ ଆଇସିସି ବିଶ୍ୱ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିବାରେ ସଫଳ ହୁଏ, ତା’ହେଲେ ଟାଇଟଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବାର ଲକ୍ଷ୍ୟ ମଧ୍ୟ ରହିବ ।