IND vs SA ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି -20: ଆଗାମୀ ବିଶ୍ୱକପ କୁ ଦେଖି ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର କରିବେ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ, ଦେଖନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ ଦଳ

  1. Home
  2. Cricket News

IND vs SA ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି -20: ଆଗାମୀ ବିଶ୍ୱକପ କୁ ଦେଖି ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର କରିବେ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ, ଦେଖନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ ଦଳ

ind vs sa 2nd t20


ଭାରତ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି -20 ମ୍ୟାଚ୍ 12 ଡିସେମ୍ବରରେ ଖେଳାଯିବ । ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ଟି -20 ମ୍ୟାଚ୍ ବାତିଲ ହୋଇଥିଲା । ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଅଧିକାଂଶ ଯୁବ ଖେଳାଳି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ସୁଯୋଗ ପାଇଛନ୍ତି ।

ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ହାତରେ ଅଛି । ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କୁ ଦଳର ଉପ-ଅଧିନାୟକ କରାଯାଇଛି । ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଶୁବମାନ ଗିଲ ମଧ୍ୟ ଫେରିଛନ୍ତି । ସେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସିରିଜରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଂଶ ନଥିଲେ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା, ଗିଲ ଫେରିବା ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର 11 ଖେଳ କିପରି ହୋଇପାରେ?

ଓପନିଂ ଯୋଡି ଏହିପରି ହୋଇପାରେ:

ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶରେ ଶୁବମାନ ଗିଲଙ୍କ ସ୍ଥାନ ପ୍ରାୟ ନିଶ୍ଚିତ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ରିତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ ତାଙ୍କ ସହ ଓପନିଂ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇପାରନ୍ତି | ଗାଇକୱାଡ ବହୁତ ଭଲ ଫର୍ମ ରେ ଅଛନ୍ତି ।

Shubman gill

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜରେ ସେ ଏକ ଶତକ ହାସଲ କରି 223 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର ତୃତୀୟ ନମ୍ବରରେ ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରନ୍ତି | ଆୟରଙ୍କର ବଡ଼ ଇନିଂସ ଖେଳିବାର କ୍ଷମତା ଅଛି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ପଞ୍ଚମ ଟି -20 ମ୍ୟାଚରେ ସେ ଏକ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ ।

ମଧ୍ୟମ କ୍ରମ ଏହିପରି ହୋଇପାରେ :

କ୍ୟାପଟେନ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ନିଜେ ଚତୁର୍ଥ ନମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିପାରିବେ । କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଟି -20 କ୍ରିକେଟରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତେଇଛନ୍ତି ।

ୱିକେଟ୍ କିପରଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱ ଜିତେଶ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇପାରିବ । ଫିନିଶରର ଭୂମିକା ରିଙ୍କୁ ସିଂଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇପାରେ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ରିଙ୍କୁ ଏବଂ ଜିତେଶ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥିଲେ । ଡେଥ ଓଭରରେ ବଡ ଷ୍ଟ୍ରୋକ୍ ମାରିବାରେ ରିଙ୍କୁ ଜଣେ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଖେଳାଳି ।

ଏହି ବୋଲରମାନେ ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରନ୍ତି:

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି -20 ମ୍ୟାଚରେ ସ୍ପିନ୍ ବିଭାଗର ଦାୟିତ୍ୱ ରବି ବିଷ୍ଣଇ ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇପାରିବ । ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ବୋଲିଂ ସହିତ ଜାଡେଜା ମଧ୍ୟ ଚମତ୍କାର ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାରେ ପାରଦର୍ଶୀ ଅଟନ୍ତି । ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ଦ୍ରୁତ ବୋଲିଂ ଆକ୍ରମଣର ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ । ତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବା ପାଇଁ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ଏବଂ ମୁକେଶ କୁମାର ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରନ୍ତି ।

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି -20 ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ଭାରତର ସମ୍ଭାବନା 11:

ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ରୁତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ, ଶ୍ରେୟସ ଆୟର, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ (ଅଧିନାୟକ), ରିଙ୍କୁ ସିଂ, ଜିତେଶ ଶର୍ମା, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ରବି ବିଷ୍ଣଇ, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ଏବଂ ମୁକେଶ କୁମାର ।