IND vs ENG: ଟସ ଜିତି ବେନ ଷ୍ଟୋକ୍ସ କଲେ ବ୍ୟାଟିଂ, ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏହି ଘାତକ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଡେବ୍ୟୁ କରିବାର ସୁଯୋଗ ଦେଲେ

  1. Home
  2. Cricket News

IND vs ENG: ଟସ ଜିତି ବେନ ଷ୍ଟୋକ୍ସ କଲେ ବ୍ୟାଟିଂ, ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏହି ଘାତକ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଡେବ୍ୟୁ କରିବାର ସୁଯୋଗ ଦେଲେ

ind vs eng 5th test


ଭାରତ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ୍ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍ ଧରମଶାଲାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି | ମାର୍ଚ୍ଚ 7 ରୁ ଧର୍ମଶାଳା ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ କ୍ରିକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯାଉଛି। ଏହି ସିରିଜରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିଜୟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବା ଇଂଲଣ୍ଡର ଶେଷ ସୁଯୋଗ ହେବ | ତେଣୁ ଭାରତ 4-1ରେ ଜିତି ଏହି ସିରିଜ୍ ଶେଷ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ ଟସ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି | ଟସ୍ ଜିତିବା ପରେ ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି।

IND ବନାମ ENG: ଟସ୍ ଜିତିବା ପରେ ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ବାଛିଥିଲେ:

ଭାରତ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଚତୁର୍ଥ ମ୍ୟାଚ୍ ଧରମଶାଲାରେ ଖେଳାଯାଉଛି। ଏହାକୁ ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ କ୍ରିକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ ଆୟୋଜନ କରିଛି। ଏହାକୁ ଜିତିବା ଦ୍ୱାରା ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ଏବଂ କମ୍ପାନୀ ନିଜକୁ ଲଜ୍ଜିତ ହେବାକୁ ଏଡ଼ାଇବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି |

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଧରମସାଲା ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ସିରିଜକୁ 4-1 ଶେଷ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ। ତେବେ ମ୍ୟାଚ୍ ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ ଉଭୟ ଅଧିନାୟକ ଟସ୍ ପାଇଁ ପଡ଼ିଆକୁ ଆସିଥିଲେ।

ଟସ୍ ଜିତିବା ପରେ ଇଂରାଜୀ ଖେଳାଳି ଷ୍ଟୋକ୍ସ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିବାବେଳେ ହିଟମ୍ୟାନ୍ ଙ୍କୁ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇଥିଲା । ଉଭୟ ଦଳର ଏକାଦଶ ଖେଳୁଥିବା ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି କ୍ୟାପଟେନ ହିଟମ୍ୟାନ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିଛନ୍ତି।

ସେ ରାଜତ ପାଟିଦାରଙ୍କୁ ଛାଡି ଦେବଦତ୍ତ ପାଦିକଲଙ୍କୁ ଡେବ୍ୟୁ କରିବାର ସୁଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ବୁମରା ଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତନ ହୋଇଛି । ଯେଉଁଠାରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ କେବଳ ଗୋଟିଏ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛି। ସେ ଅଲି ରବିନ୍ସନ୍ଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଅନ୍ତିମ ଏକାଦଶରେ ମାର୍କ କାଡ୍ଙ୍କୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିଛନ୍ତି |

ଏହି ଖେଳ ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶ ସହିତ ଉଭୟ ଦଳ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି:

ଇଂଲଣ୍ଡ: ଜ୍ୟାକ୍ କ୍ରାଉଲି, ବେନ୍ ଡକେଟ୍, ଓଲି ପୋପ୍, ଜୋ ରୁଟ୍, ଜନି ବେୟାରଷ୍ଟୋ, ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ (ଗ), ବେନ୍ ଫକ୍ସ (wk), ଟମ୍ ହାର୍ଟଲି, ଶୋଏବ ବଶିର, ଜେମ୍ସ ଆଣ୍ଡରସନ, ମାର୍କ କାଠ |

ଭାରତ: ଯଶସ୍ୱୀ ଜସୱାଲ, ରୋହିତ ଶର୍ମା (ଅଧିନାୟକ), ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ସରଫରାଜ ଖାନ, ଦେବଦତ୍ତ ପାଦିକଲ, ଧ୍ରୁଭ ଜୁରେଲ (ୱିକେଟ୍ କିପର), ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ଯଶପ୍ରୀତ ବୁମରା, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ।