ଗାଙ୍ଗୁଲି ଦେଲେ ରୋହିତଙ୍କୁ ଗୁରୁମନ୍ତ୍ର, ଏମିତି ହେଲେ T-20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ଟ୍ରଫି ଜିତିବ ଭାରତ

  1. Home
  2. Cricket News

ଗାଙ୍ଗୁଲି ଦେଲେ ରୋହିତଙ୍କୁ ଗୁରୁମନ୍ତ୍ର, ଏମିତି ହେଲେ T-20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ଟ୍ରଫି ଜିତିବ ଭାରତ

gagnuly on team india t20 wc


ମେ ମାସ ଶେଷରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ପାଇଁ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଯାତ୍ରା କରିପାରିବ । ଯାହା ଜୁନ୍ 1 ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଭାରତୀୟ ଦଳ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଜୁନ୍ 5 ରୁ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିବ ।

ଗତ ବର୍ଷ ODI ବିଶ୍ୱକପ୍ 2023 ରେ ଫାଇନାଲରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ହରାଇବା ପରେ ହିଟମ୍ୟାନ୍ ଏହି ଟି -20 ଫର୍ମାଟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଭାରତ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ହେବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ ।ଏହାପୂର୍ବରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି ରୋହିତ ଙ୍କୁ ବିଶେଷ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ କମ୍ପାନୀ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ବହୁତ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇପାରିବେ ।

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଗୁରୁମନ୍ତ୍ର ଦେଇଥିଲେ:

ଭାରତୀୟ ଦଳ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ପାଇଁ ପ୍ରିୟ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଉଛି । କାରଣ ଭାରତୀୟ ଦଳ ବହୁତ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦେଖାଯାଉଛି । ଭାରତରେ ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ବିପଜ୍ଜନକ ଖେଳାଳି ଏବଂ ଟି -20 ବିଶେଷଜ୍ଞ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଏବଂ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଅଛନ୍ତି ।

କିନ୍ତୁ, ଭାରତର ଦେଶ ବାହାର ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଏହାକୁ ବିଶେଷ ଯୋଜନା ସହିତ କରିବାକୁ ପଡିବ, ନଚେତ୍ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ହେବାର ସ୍ୱପ୍ନ ନଷ୍ଟ ହୋଇପାରେ । ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ଗାଙ୍ଗୁଲି ମିଡିଆ ଇଭେଣ୍ଟରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ବିଶେଷ ପରାମର୍ଶ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି:-

“ଟି -20 ଫର୍ମାଟରେ ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ହେଉଛି ଆପଣଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଆକ୍ରମକ ଅନ୍ଦାଜ ରେ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ, ସବୁ କିଛି ଭୁଲି କେବଳ ଆକ୍ରମଣକାରୀ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବାକୁ ଧ୍ୟାନ ଦେବେ। ରୋହିତ ଶର୍ମା, ବିରାଟ କୋହଲି, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ଶିବମ୍ ଦୁବେ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଇତ୍ୟାଦି ଖେଳାଳିମାନେ ବହୁତ ଦକ୍ଷ, ଯେଉଁମାନେ ପଡ଼ିଆରେ ଛକା ର ବର୍ଷା କରିପାରିବେ ।

କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ବୟସ ସୀମା ନାହିଁ:

ଜୁନିଅର ଖେଳାଳିଙ୍କ ଠାରୁ ବୟସ୍କ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ଆଇପିଏଲରେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏହି ତାଲିକାରେ 38 ବର୍ଷୀୟ ଦୀନେଶ ଏବଂ 42 ବର୍ଷୀୟ ଧୋନିଙ୍କ ନାମ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ । ଏହି ଉଭୟ ଖେଳାଳି ସାଂଘାତିକ ଶୈଳୀ ରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ ।

ଧୋନି ଏବଂ ଡି.କେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିସ୍ଫୋରକ ଶୈଳୀରେ ବହୁତ ଛକା ମାରିଛନ୍ତି । ବୟସ ବିଷୟରେ, ଗାଙ୍ଗୁଲି ଇଂଲଣ୍ଡର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଜେମ୍ସ ଆଣ୍ଡରସନଙ୍କ ଉଦାହରଣ ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଆଲୋଚନାରେ ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି:-

“ଏଠାରେ କୌଣସି ବୟସ ନିୟମ ନାହିଁ ଯାହା କେବଳ ଯୁବକମାନେ ଟି -20 ରେ ଖେଳିପାରିବେ । ଜେମ୍ସ ଆଣ୍ଡରସନ୍ ଏବେ ମଧ୍ୟ ଏକ ମ୍ୟାଚରେ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ଏବଂ 30 ଓଭର ବୋଲିଂ କରୁଛନ୍ତି, ଏମଏସ ଧୋନି ମଧ୍ୟ ବଡ଼ ବଡ଼ ଛକା ମାରିବାରେ ସକ୍ଷମ ଏବଂ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳି 40 ବର୍ଷ ବୟସ ଅତିକ୍ରମ କରିଛନ୍ତି । ”