ଭାରତର B ଦଳ ଠାରୁ ଲଜ୍ଜାଜନକ ପରାଜୟ ପରେ ବି ଆଫ୍ରିକା ର ଭଂଗିଲାଣି ଗର୍ବ, ଅଧିନାୟକ କହିଲେ "ଆମେ ଟେଷ୍ଟ ରେ ଭାରତକୁ..."

  1. Home
  2. Cricket News

ଭାରତର B ଦଳ ଠାରୁ ଲଜ୍ଜାଜନକ ପରାଜୟ ପରେ ବି ଆଫ୍ରିକା ର ଭଂଗିଲାଣି ଗର୍ବ, ଅଧିନାୟକ କହିଲେ "ଆମେ ଟେଷ୍ଟ ରେ ଭାରତକୁ..."

IND-vs-SA-markram


ଭାରତ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ODI ସିରିଜର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍ ବୋଲାଣ୍ଡ ପାର୍କରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲା । ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ମାନେ ନିରାଶ ହୋଇ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ନିରାଶାଜନକ ଇନିଂସ ଖେଳିବା ପରେ ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଥିଲେ ।

ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କ ଶତକ ଇନିଂସ ଆଧାରରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ 296 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା, ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବହୁ ପଛରେ ରହିଥିଲା । ଏବଂ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ଜିତିଥିଲା । ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ 3 ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜ୍କୁ 2-1 ରେ ଜିତିଛି । ସିରିଜ୍ ହାରିବା ପରେ ଅଧିନାୟକ ଆଡେନ ମାର୍କ୍ରାମ ପୋଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ସମ୍ମିଳନୀର ଏକ ଅଂଶ ହୋଇଥିଲେ, ଯେଉଁଠାରେ ସେ ବଡ଼ ବିବୃତି ଦେଇଥିଲେ ।

ସିରିଜ୍ ହରାଇବା ପରେ ପୋଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ସମ୍ମିଳନୀରେ କ୍ୟାପଟେନ ଆଡେନ ମାର୍କ୍ରାମ କହିଛନ୍ତି" ଆମେ ଏଥିପାଇଁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିଲୁ । ଏକ ସିରିଜର ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ସର୍ବଦା ଏକ ଭଲ ଅନୁଭବ । ଆମେ ଆଗରୁ ଭଲ ଥିଲୁ, କିନ୍ତୁ ଅଧିକ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆମ ସପକ୍ଷରେ ମ୍ୟାଚ ରହିଲା ନାହିଁ । ସମଗ୍ର ମ୍ୟାଚରେ ପିଚ ଅଧିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇନଥିଲା, ଆମେ ଭାବୁଥିଲୁ 297 ର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିବା ସମ୍ଭବ ହେବ ।

ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ କୁ ନେଇ କହିଲେ ଏମିତି:

ଆମେ ଭଲ ବୋଲିଂ କରିଥିଲୁ । ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ କହିପାରିବେ ନାହିଁ ଯେ ଟସ୍ ଆଜି କୌଣସି ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଛି | ଆଗାମୀ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ବହୁତ ରୋମାଞ୍ଚକର ଅଟେ । ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ଦୁଇଟି ମହାନ ସ୍ଥାନ ଅଛି, ଭାରତକୁ ଆମେ କଡା ଟକ୍କର ଦେବୁ ଏବଂ ଏହାଠାରୁ ଭଲ ଅନୁଭବ କିଛି ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ ।

IND ବନାମ SA: ମ୍ୟାଚ୍ ସ୍ଥିତି:

ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଭାରତୀୟ ଦଳ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ 296 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ଓପନରଙ୍କୁ ନିରାଶ କରିବା ପରେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ 114 ବଲରେ 108 ରନ ଖେଳିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ତିଲକ ଭର୍ମା ମଧ୍ୟ 52 ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବାବେଳେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଦଳ ଟାର୍ଗେଟକୁ ଗୋଡାଇବା ପାଇଁ ଟନି ଡି ଜୋରଜୀ 87 ବଲରେ 81 ରନ ଖେଳିଥିଲେ। ଏହା ସତ୍ୱେ ଭାରତ ମ୍ୟାଚକୁ 78 ରନରେ ଜିତିଥିଲା ।