ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ର ପରାଜୟ ସତ୍ୱେ ଡୁନିଥ ଭେଲାଲେଜ ହେଲେ ମ୍ୟାନ ଅଫ ଦି ମ୍ୟାଚ, ଭାରତ କୁ ନେଇ କହିଲେ "ଏହା ମୋର ସ୍ୱପ୍ନ ଥିଲା ଯେ ଭାରତ.."

  1. Home
  2. Cricket News

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ର ପରାଜୟ ସତ୍ୱେ ଡୁନିଥ ଭେଲାଲେଜ ହେଲେ ମ୍ୟାନ ଅଫ ଦି ମ୍ୟାଚ, ଭାରତ କୁ ନେଇ କହିଲେ "ଏହା ମୋର ସ୍ୱପ୍ନ ଥିଲା ଯେ ଭାରତ.."

Dunith Wellalage on india


ଏସିଆ କପ୍ 2023 ର ସୁପର -4 ରେ ଭାରତ ଏବଂ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ସେପ୍ଟେମ୍ବର 12 ରେ କଲମ୍ବୋର ଆର କଲମ୍ବୋ ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଭାରତୀୟ ଦଳ ମାତ୍ର 213 ରନ୍ ରେ ସୀମିତ ରହିଥିଲା ।

ଏହି ଟାର୍ଗେଟକୁ ଗୋଡାଇବାବେଳେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା 10 ୱିକେଟ୍ ହରାଇ 172 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ଭାରତ 41 ରନ୍ ରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିଲା । ମାତ୍ର 20 ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଯୁବ ସ୍ପିନ୍ ବୋଲର ଡୁନିଥ୍ ୱେଲାଲେଜ୍ 5 ୱିକେଟ୍ ନେଇ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟ ପୁରସ୍କୃତ କରାଯାଇଥିଲା । ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ସେ ଏକ ବଡ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଥିଲେ ।

ଡୁନିଥ ୱେଲାଲେଜ ମ୍ୟାନ ଅଫ ଦି ମ୍ୟାଚ ହୋଇଥିଲେ:

ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର 20 ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଯୁବ ସ୍ପିନ୍ ବୋଲର ଡୁନିଥ୍ ୱେଲାଲେଜ୍ ତାଙ୍କ ଭଲ ବୋଲିଂ ସହିତ ଭାରତର ଖେଳାଳି ମାନଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ । କୋହଲି ଏବଂ ରୋହିତ ଭଳି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଆଉଟ କରିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ବୋଲରଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ । ଭେଲାଲେଜ୍ 4ଟି ଭାରତର ବରିଷ୍ଠ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଙ୍କୁ ଆଉଟ କରିଥିଲେ ।

Dunith-Wellalage-man of the match

ବିରାଟ କୋହଲି ହେଉ କିମ୍ବା ରୋହିତ ଶର୍ମା, ସେ ନିଜ ସ୍ପିନ୍ ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବହୁତ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଉଥିଲେ । 5 ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବାରୁ ଡୁନିଥ୍ ଭେଲାଲେଜ୍ ପ୍ଲେୟାର ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ଭାବରେ ବିବେଚିତ ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ସେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇ କହିଛନ୍ତି,

“ମୁଁ ଭାରତକୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଉଛି । ତାଙ୍କ ଦଳରେ ଭଲ ଅଭିଜ୍ଞତା ଅଛି । ରୋହିତ କୋହଲି ଭଳି ଖେଳାଳି ଙ୍କୁ ଆଉଟ କରିବା ସମସ୍ତଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନ ଅଟେ, ଆମେ ଆଉ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବୁ ଏବଂ ଆମକୁ ପୁଣି ଜିତିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିବ | ମୁଁ ମୋର ପ୍ରାକୃତିକ ଖେଳ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲି । କୁଲଦୀପ ଜଣେ ମହାନ ବୋଲର । ମୁଁ ଅଳ୍ପ ବୟସରେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରି ଏକ ସକାରାତ୍ମକ ମାନସିକତା ସହିତ ଗଲି । ମୋର ସାଥୀମାନେ ମଧ୍ୟ ମୋତେ ବହୁତ ଉତ୍ସାହିତ କରନ୍ତି । ”