ଏସିଆ କପ୍ 2023: ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ହେବ ଛୁଟି, ରାହୁଲ-ବୁମ୍ରା ଫେରିବେ, ପୃଥିବୀ ସାଙ୍କୁ ମିଳିବ ସୁଯୋଗ, ଦେଖନ୍ତୁ 16 ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ

  1. Home
  2. Cricket News

ଏସିଆ କପ୍ 2023: ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ହେବ ଛୁଟି, ରାହୁଲ-ବୁମ୍ରା ଫେରିବେ, ପୃଥିବୀ ସାଙ୍କୁ ମିଳିବ ସୁଯୋଗ, ଦେଖନ୍ତୁ 16 ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ

Indian-Team


ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏସିଆ କପ୍ 2023 ଅକ୍ଟୋବର-ନଭେମ୍ବରରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ଯାହା 13 ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ, ଯେଉଁଥିରେ ସମୁଦାୟ 13 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବ | ଏହା ପୂର୍ବରୁ ବିସିସିଆଇକୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଘୋଷଣା କରିବାକୁ ପଡିବ। କିନ୍ତୁ ଏସିଆ କପ୍‌ରୁ ଅନେକ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ଦେଖାଯାଉଛି, ଯାହା ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯିବ। ତେବେ, ଏହି ରିପୋର୍ଟରେ, ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯେ ଏସିଆ କପ୍ 2023 ପାଇଁ କେଉଁ 16 ଖେଳାଳି ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇପାରିବେ?

ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏକ ବଡ ଦାୟିତ୍ୱ ପାଇପାରିବେ କି?

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଅନ୍ୟତମ ମାରାତ୍ମକ ଖେଳାଳି । ସେ ନିଜ ବ୍ୟାଟିଂ ଏବଂ ବୋଲିଂ ସହିତ ନିଜର ଚରିତ୍ର ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା | ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଏସିଆ କପ୍ 2023 ରେ ଅଧିନାୟକ ପଦ ରୁ ବାହାର କରାଯାଇପାରେ | ଆଇପିଏଲରେ ନିଜର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ସହ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ଏସିଆ କପରେ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ଚୟନ କରାଯାଇପାରିବ। କାରଣ ଟି -20 ଫର୍ମାଟରେ ତାଙ୍କର ରେକର୍ଡ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ହୋଇଛି |

pandya on bcci

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବଡ ପ୍ରଶ୍ନ ହେଉଛି ଯଦି ରୋହିତ ଶର୍ମା କୌଣସି କାରଣରୁ ଏସିଆ କପ୍ ଖେଳନ୍ତି ନାହିଁ, ତା’ହେଲେ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଖୋଲିବାର ଦାୟିତ୍ୱ କାହାକୁ ଦିଆଯାଇପାରିବ? ଯୁବ ଓପନର୍ ପୃଥିବୀ ସାଙ୍କୁ ରୋହିତଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଇପାରେ।

ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଫେରିବେ କି?

ଏସିଆ କପ୍ 2023 ପୂର୍ବରୁ, ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଆରାମ ପ୍ରଦାନ କରୁଥିବା ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି। ଆହତ କାରଣରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଦୁଇ ଷ୍ଟାଲୱାର୍ଟ ଖେଳାଳି ଆଉଟ୍ ହୋଇ ଯାଉଛନ୍ତି। ଏସିଆ କପରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ନିଶ୍ଚିତ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ।

Jadprit bumrah

ଏଠାରେ ଆମେ ଷ୍ଟାର୍ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ବିଷୟରେ କହୁଛୁ, ଯିଏ ଆଇପିଏଲରେ ଫିଲ୍ଡିଂ କରିବା ସମୟରେ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଆଣ୍ଠୁରେ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରିବାକୁ ପଡିଲା। ରାହୁଲଙ୍କୁ ଏସିଆ କପରେ ଖେଳୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିପାରେ | ଏଥି ସହିତ ବୋଲିଂରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ମେରୁଦଣ୍ଡ କୁହାଯାଉଥିବା ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ମଧ୍ୟ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିପାରନ୍ତି।

ଏସିଆ କପ୍ 2023 ପାଇଁ ସମ୍ଭାବ୍ୟ 16 ସଦସ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଦଳ:

ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ପୃଥିବୀ ସା, ଇଶାନ କିଶନ, ବିରାଟ କୋହଲି, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, କେ.ଏଲ ରାହୁଲ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା (କ୍ୟାପଟେନ), ଅକ୍ସର ପଟେଲ, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ, ମହମ୍ମଦ ଶାମି, ଉମରନ ମଲିକ / ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ |