ଏସିଆ କପ୍ 2023: ସୁପର -4 ର ଅତି ନିକଟତର ହେବା ପରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ହେଲା ବାହାର, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ 2 ରନ୍ ରେ ହାରିଗଲା

  1. Home
  2. Cricket News

ଏସିଆ କପ୍ 2023: ସୁପର -4 ର ଅତି ନିକଟତର ହେବା ପରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ହେଲା ବାହାର, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ 2 ରନ୍ ରେ ହାରିଗଲା

afg vs sl


ଏସିଆ କପ୍ ର ଶେଷ ଲିଗ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏବଂ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ କଠିନ ମ୍ୟାଚ୍ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦଳ ବୋର୍ଡରେ 8 ୱିକେଟ୍ ହରାଇ 291 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା।

ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଦଳକୁ 37.1 ଓଭରରେ ଏହି ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିବା ଜରୁରୀ ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଦଳ ସୁପର 4 ର ନିକଟତର ହୋଇ 37.4 ଓଭରରେ 289 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା । ଏହି କାରଣରୁ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଦଳ ମ୍ୟାଚ୍‌ ହାରିବା ସହ ସୁପର 4 ରୁ ମଧ୍ୟ ହେଲା ବାହାର।

ଅଳ୍ପ କିଛି ବଲରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ସ୍ୱପ୍ନ ଭାଙ୍ଗିଗଲା:

ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଦଳ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ରହିଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ରହମତ ଶାହା 40 ବଲରେ 45 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। କ୍ୟାପଟେନ ହାଶମତୁଲ୍ଲା ଶାହିଡି 59 ରନର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଇନିଂସର ହିରୋ ମହମ୍ମଦ ନବୀ ଯିଏ 32 ବଲରେ 65 ରନ ଖେଳିଥିଲେ ।

rashid

ଏହି ଇନିଂସରେ ସେ 6 ଟି ଚୌକା ଓ 6ଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ । ଶେଷରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନକୁ ମ୍ୟାଚରେ ରଖିବା ପାଇଁ କରିମ ଜନତ (22), ନଜିବୁଲ୍ଲା ଜଡ୍ରାନ (23) ଏବଂ ରସିଦ ଖାନ ଅପରାଜିତ 27 ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଦଳ 37.1 ଓଭରରେ ଏହି ଟାର୍ଗେଟକୁ ଗୋଡାଇ ପାରି ନଥିଲା, କିନ୍ତୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ 2-3 ବଲରେ ସ୍କୋର କରି ମ୍ୟାଚ ଜିତିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ନିମ୍ନ ଅର୍ଡର ଏକ ବଡ ଭୁଲ କରିଥିଲା ​​ଯେଉଁଥିପାଇଁ ମ୍ୟାଚ୍ ସେମାନଙ୍କ ହାତରୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲା ।

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା 292 ରନର ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଇଥିଲା:

ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏସିଆ କପ୍ ର ଶେଷ ଲିଗ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ପାଇଁ 292 ରନ୍ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲା। ସୁପର -4 ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ହାସଲ କରିବାକୁ ଆଫଗାନିସ୍ତାନକୁ 37.1 ଓଭରରେ ଏହି ମ୍ୟାଚ ଜିତିବାକୁ ପଡିଲା। ଟସ୍ ହାରିବା ଏବଂ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବା ପରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଆରମ୍ଭ କରି ପ୍ରଥମ ପାୱାରପ୍ଲେରେ କୌଣସି ୱିକେଟ୍ ନ ହରାଇ 62 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା ।

ତେବେ ଏହା ପରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଇନିଂସ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା । ମାତ୍ର, 92 ରନ୍‌ର କୁସାଲ ମେଣ୍ଡିସଙ୍କ ଇନିଂସ ଆଧାରରେ ଦଳ 50 ଓଭରରେ 8 ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ 291 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ତେବେ ରସିଦ ଖାନଙ୍କ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଫିଲ୍ଡିଂ ହେତୁ ମେଣ୍ଡିସ୍ ତାଙ୍କ ଶତକ ପୂରଣ କରିପାରି ନଥିଲେ ଏବଂ 92 ସ୍କୋରରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ। ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ପାଇଁ ଗୁଲବାଦ୍ଦିନ ନାଏବ 4 ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ଯେଉଁଠାରେ ରସିଦ ଖାନ 2 ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ।