ପରାଜୟ ପରେ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ହେଲେ କ୍ରୋଧିତ, କହିଲେ “ସତ କହୁଛି, ଆମେ ସହଜରେ ଜିତି ଯାଇଥାନ୍ତୁ ମାତ୍ର...”

  1. Home
  2. Cricket News

ପରାଜୟ ପରେ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ହେଲେ କ୍ରୋଧିତ, କହିଲେ “ସତ କହୁଛି, ଆମେ ସହଜରେ ଜିତି ଯାଇଥାନ୍ତୁ ମାତ୍ର...”

pat cummins st


ଅକ୍ଟୋବର 8 ରେ, ପାଟ କମିନ୍ସଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳକୁ ଭାରତ ଦ୍ୱାରା ଅପମାନଜନକ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଥିଲା । ଚେନ୍ନାଇର ଏମ ଚିଦାମ୍ବରମ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଉଭୟ ଦଳ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ । ଟସ୍ ଜିତିବା ପରେ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ, ଯାହା ଭୁଲ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାରତୀୟ ବୋଲରଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ 49.3 ଓଭର ରେ କେବଳ 199 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାରେ ସଫଳ ହେଲେ । ଏହାର ଜବାବରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ 41.2 ଓଭରରେ 200 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିଲା । ଏଥି ସହିତ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିବା ପରେ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଅର୍ଡର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଙ୍କ ଉପରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ନିରାଶ ହୋଇଥିଲେ ।

ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ଏହି କାରଣରୁ ନିରାଶ ହୋଇଥିଲେ:

ଭାରତ ହାତରେ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବା ପରେ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ପୋଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ସମାରୋହରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ମାନେ ଆଉ 50 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥାନ୍ତେ ତେବେ ଦଳ ଜିତିଥାନ୍ତା । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ କ୍ୟାଚକୁ ମାତ୍ର 12 ରନରେ ଛାଡି ଦେଇଥିବାରୁ ସେ ମିଚେଲ ମାର୍ଶଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇଥିଲେ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଅଧିନାୟକ କହିଛନ୍ତି,

ind-vs-aus-india-win-1

“ଆମେ ପଚାଶ ରନ୍ ପଛରେ ରହିଗଲୁ । 200 ରନ୍ କୁ ରକ୍ଷା କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର ଥିଲା । ଏହା ପ୍ରକୃତରେ ଭଲ ବୋଲିଂ ଆକ୍ରମଣ ଥିଲା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ସ୍ପିନରମାନେ ଏହାକୁ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ କରିଥିଲେ । ମୁଁ ଅତ୍ୟଧିକ ଚିନ୍ତିତ ନଥିଲି କେବଳ ଦୁଇଟି ସ୍ପିନରଙ୍କ ସହିତ, ଆମର 20 ଓଭର ସ୍ପିନ୍ ଥିଲା କିନ୍ତୁ ବୋର୍ଡରେ ଆଉ କିଛି ରନ୍ ଏକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିଥାନ୍ତା ।

ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଜୋସ୍ ହାଜଲେଉଡ୍ ଭାରତ ବିରୋଧରେ ଭୟଙ୍କର ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ । ସେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ସେ ରୋହିତ ଶର୍ମା, ଶ୍ରେୟାସ ଆୟର ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ।