IPL 2021: କଣ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ RCB ରେ ଡି-ଭିଲିୟର୍ସଙ୍କ ଭଳି କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଖେଳାଳି ଆଉ ଖେଳିବେ ନାହିଁ ? କୋହଲି ଖୋଲିଲେ ଗୁମର

ଆଇପିଏଲ 2021: RCB ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ଶେଷ ମ୍ୟାଚରେ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡ଼ିଲା । କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ (କେକେଆର୍) ଶାରଜା କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି) କୁ ଚାରିଟି ୱିକେଟ୍ ରେ ପରାସ୍ତ କରି ଆଇପିଏଲର ଦ୍ୱିତୀୟ ଯୋଗ୍ୟତା ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି । ଏହା ସହିତ RCB ର ଯାତ୍ରା ଏଠାରେ ଶେଷ ହେଲା ।

RCB ର ପରାଜୟରେ କାରିବିଆନ୍ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ସୁନୀଲ ନାରିନ ସବୁଠାରୁ ବଡ ଯୋଗଦାନ ଦେଇଥିଲେ । ଯିଏ ମ୍ୟାଚରେ 21 ରନ୍ ରେ ଚାରିଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ 26 ରନ୍ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ। ଏହି ପରାଜୟ ସହିତ ବିରାଟଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ବାଙ୍ଗାଲୋରକୁ ଚାମ୍ପିଅନ୍ କରିବାର ସ୍ୱପ୍ନ ଭାଙ୍ଗିଗଲା । ଏଥି ସହିତ ବିରାଟ କୋହଲି ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଏବି ଡି ଭିଲିୟର୍ସଙ୍କ ବୟସକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉପରେ ଏକ ବଡ଼ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି । କୋଲକାତା ବିପକ୍ଷ ଟସ୍ ସମୟରେ କୋହଲି ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଏବି ଡି ଭିଲିୟର୍ସ ଖେଳିବା ଯୋଜନାକୁ କହିଛନ୍ତି ।

କୋହଲି-ଡି ଭିଲିୟର୍ସ ଯୋଡି ଅକ୍ଷୁର୍ଣ୍ଣ ରହିବ:

ଆରସିବି ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏବି ଡି ଭିଲିୟର୍ସ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଦଳ ପାଇଁ ଖେଳିବେ। ଟସ୍ ସମୟରେ ନିଶ୍ଚିତ କରୁଥିବାବେଳେ କୋହଲି କହିଛନ୍ତି,

“ମୁଁ ଏବଂ ଡି ଭିଲିୟର୍ସ ଆଗାମୀ ବର୍ଷରେ ଆରସିବି ପାଇଁ ଖେଳିବା ଜାରି ରଖିବୁ। ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ, ଆମେ ଦୁହେଁ ଆଗାମୀ ବର୍ଷରେ ଆଇପିଏଲରେ RCB ପାଇଁ ଏକାଠି ଖେଳିବୁ ।

କୋହଲି 2013 ଆଇପିଏଲ୍ ସିଜନରେ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ଦାୟିତ୍। ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ସ୍ପିନର ଡାନିଏଲ ଭେଟ୍ଟୋରି ଏହି ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇଥିଲେ । କୋହଲିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଟିମ୍ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଚାରିଥର ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି ।

About Prabhat Kumar

Cricket is my first and forever love, I know cricket only cricket, I love playing & watching cricket because cricket is my passion and my passion is my work. My favorite cricketer is Virender Sehwag & MS Dhoni.

View all posts by Prabhat Kumar →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *