ଏହି 3 ଖେଳାଳିଙ୍କୁ T-20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ଦେଇ ବଡ ଭୁଲ କଲା BCCI, ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବା ସହଜ ନୁହଁ

  1. Home
  2. T20 Cricket

ଏହି 3 ଖେଳାଳିଙ୍କୁ T-20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ଦେଇ ବଡ ଭୁଲ କଲା BCCI, ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବା ସହଜ ନୁହଁ

ind team for t20 wc 2022


କ୍ରିକେଟ ଖବର : ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି -20 ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ମୋହାଲିରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ କଙ୍ଗାରୁ ଦଳ ପ୍ରଥମ ଟି -20 ମ୍ୟାଚକୁ 4 ୱିକେଟରେ ଜିତି ସିରିଜରେ 0-1 ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଥିଲା। ତେବେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ଏହିପରି ତିନିଜଣ ଖେଳାଳି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ଦଳର ଅଂଶ ଅଟନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏହି ତିନି ଖେଳାଳିଙ୍କ କାରଣରୁ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ପ୍ରଥମ ଟି -20 ମ୍ୟାଚରେ ପରାଜୟର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ...

1) ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର :

bhuvneswar kumar vs aus

ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପ୍ରଥମ ଟି -20 ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର ନିଜ ଦଳ ପାଇଁ ସବୁଠୁ ବଡ ଭିଲେନ୍ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ଗତ ଦୁଇ ଓଭରରେ କଙ୍ଗାରୁ ଦଳ 18 ରନ୍ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିଲା, ସେତେବେଳେ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ, ଭୁଭିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା 19 ତମ ଓଭର ପକାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର ଅଧୀନାୟକଙ୍କୁ ନିରାଶ କରିଥିଲେ।ଆଉ ସେ 16 ରନ୍ ଦେଇଥିଲେ। ଫଳାଫଳ ଏହା ହେଲା ଯେ ମ୍ୟାଚଟି ଭାରତର ହାତରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଖସି ଯାଇଥିଲା, ଯାହାଫଳରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ହାରିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ଟିମରେ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି କିନ୍ତୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ସେ କିପରି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ତାହା ବିଚାରକୁ ନେଇ ତାଙ୍କ ଚୟନ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି।

2) ହର୍ଷଲ ପଟେଲ : 

harshal patel

ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପ୍ରଥମ ଟି -20 ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ହର୍ଷଲ ପଟେଲ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଦଳ ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ବଡ ଭିଲେନ୍ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆଘାତ ପରେ ସେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଫେରିଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ ଥିଲା। ଏପରିକି ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ ବୁମରାଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ ଦେଇ ହର୍ଷଲଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେ ଅଧିନାୟକଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସ ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ, ଏହି ଖେଳାଳି କୌଣସି ୱିକେଟ୍ ନ ନେଇ 49 ରନ୍ ବ୍ୟୟ କଲେ। ହର୍ଷଲ ପଟେଲଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି କିନ୍ତୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ସେ ଯେପରି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି, ତାହା ତାଙ୍କର ବିଶ୍ୱକପ ଦଳରେ ଚୟନ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। 

3) ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ :

chahal

ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପ୍ରଥମ ଟି -20 ମ୍ୟାଚରେ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ତାଙ୍କ ଦଳ ପାଇଁ ତୃତୀୟ ଭିଲେନ୍ ହୋଇଥିଲେ। ସେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ 3.2 ଓଭର ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ ଏବଂ 42 ରନ୍ ବ୍ୟୟ କରିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ସେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ନିକଟରେ ଶେଷ ହୋଇଥିବା ଏସିଆ କପରେ ଚହଲଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ମଧ୍ୟ ଖରାପ ଥିଲା।ତାଙ୍କର ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ମଧ୍ୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ତାଙ୍କୁ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ଟିମରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ସେ କିପରି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ତାହା ବିଚାରକୁ ନେଇ ତାଙ୍କ ଚୟନ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି।