T-20 ବିଶ୍ୱକପ 2021: ରସିଦ ଖାନଙ୍କ ଦାବି, କହିଲେ ୟୁଏଇ ପିଚରେ ଏହି ଦଳ କୁ ମିଳିବ ସର୍ବାଧିକ ସଫଳତା

ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2021 ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଶୀଘ୍ର ଶ୍ରେଷ୍ଠ -12 ଦଳ ଟାଇଟଲ ଜିତିବା ପାଇଁ ପରସ୍ପର ସହ ଲଢ଼ିବେ । ୟୁଏଇ ଏବଂ ଓମାନ ପଡିଆରେ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଆୟୋଜିତ ହେଉଛି । ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ସ୍ପିନରଙ୍କ ଭୂମିକା ଉପରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ତାରକା ଲେଗ୍ ସ୍ପିନର ରସିଦ ଖାନ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେଉଁ ଦଳର ସ୍ପିନରମାନେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରନ୍ତି, ସେହି ଦଳର ବିଜୟ ସ୍ଥିର ହେବ ।

ୟୁଏଇ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ସ୍ପିନ୍ ବୋଲରମାନେ ସର୍ବଦା ସାହାଯ୍ୟ ପାଆନ୍ତି । ସମ୍ପ୍ରତି, ଏହା ଆଇପିଏଲ୍ 2021 ର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲେଗ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ରସିଦ ଖାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୟୁଏଇର ପିଚ୍ ଯାହା ବି ହେଉ, ସ୍ପିନରଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟ ହେବ। ESPNcricinfo ରିପୋଟ ରେ, ରସିଦ କହିଛନ୍ତି,

“ଏଠାରେ ଅବସ୍ଥା ସ୍ପିନରଙ୍କ ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ଏବଂ ଏହା ଏକ ସ୍ପିନରଙ୍କ ବିଶ୍ୱକପ୍ ହେବା ଉଚିତ୍ । ଏଠାରେ ୱିକେଟ୍ କିପରି ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୁଏ ତାହା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନୁହେଁ, ଏହା ସ୍ପିନରଙ୍କ ପାଇଁ ସର୍ବଦା ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ । ଏହି ବିଶ୍ୱକପରେ ସ୍ପିନରମାନେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବେ ।

ସ୍ପିନରମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଦଳକୁ ଫେରାଇ ଆଣିବେ:

ଆଇପିଏଲ୍ 2021 ର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଦେଖାଯାଉଛି ଯେ ସ୍ପିନରମାନେ ନିଜ ଦଳ ପାଇଁ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତାଇଛନ୍ତି । ରସିଦ ଖାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଇପିଏଲରେ ସ୍ପିନରମାନେ ଯେପରି ସାହାଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି, ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2021 ରେ ମଧ୍ୟ ହେବ। ରସିଦ କହିଛନ୍ତି,

“ଯେପରି ଆମେ ଆଇପିଏଲରେ ଦେଖିଥିଲୁ, ସ୍ପିନରମାନେ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ନିଜ ଦଳକୁ ଫେରାଇ ନେଇଥିଲେ । ମୁଁ ଭାବୁଛି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଘଟଣା ଘଟିବ। ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସ୍ପିନରମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଦଳକୁ ଫେରାଇ ଆଣିବେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଦଳ ପାଇଁ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବେ ।

ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ତାରକା ସ୍ପିନର ରସିଦ ଖାନ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଯଦି ତାଙ୍କ ଦଳ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2021 ରେ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରେ, ତେବେ ଏହା ଯେକୌଣସି ଦଳକୁ ପରାସ୍ତ କରିପାରିବ । ସେ କହିଲେ:-

“ଯଦି ଆମେ ଭଲ ସ୍କୋର କରିବୁ ଏବଂ ୱିକେଟ୍ ଧୀର, ତେବେ ଏହା ଜଣେ ସ୍ପିନରଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ସହାୟକ ହେବ କାରଣ ଆପଣ ଏଠାରେ ଆପଣଙ୍କର ଦକ୍ଷତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରିବେ ଏବଂ ୱିକେଟ୍ ପାଇପାରିବେ । ଯଦି ଆମେ ଏହି ବିଶ୍ୱକପରେ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁ, ତେବେ ଆମେ ଯେକୌଣସି ଦଳକୁ ପରାସ୍ତ କରିପାରିବା ।

About Prabhat Kumar

Cricket is my first and forever love, I know cricket only cricket, I love playing & watching cricket because cricket is my passion and my passion is my work. My favorite cricketer is Virender Sehwag & MS Dhoni.

View all posts by Prabhat Kumar →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *