ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚ ପାଇଁ ଇରଫାନ ପଠାନ ଚୟନ କଲେ ଭାରତୀୟ ଦଳ, ଏହି ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଦଳକୁ କଲେ ବାହାର

ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ, IND ବନାମ PAK: ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ର ୱାର୍ମ ଅପ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ଏକ ଭଲ ଖେଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି । ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ମହାନ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଏବଂ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଫର୍ମ ମଧ୍ୟରେ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଇରଫାନ୍ ପଠାନ୍ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ହାଇ ଭୋଲଟେଜ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଏକାଦଶ ଚୟନ କରିଛନ୍ତି ।

ୱାର୍ମ ଅପ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ:

ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଭଳି ଭଲ ଦଳକୁ ଏକପାଖିଆ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ବିଶେଷକରି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସମସ୍ତ ତିନୋଟି ବିଭାଗରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲା । ଏହି ଆଇସିସି ସିଜନରେ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିବା ଦାବିକୁ ପ୍ରକୃତରେ ଦୃଢ଼ ବୋଲି ଦେଖାଇଛି ।

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଅକ୍ଟୋବର 24 ରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଏହି ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ଉଭୟ ୱାର୍ମ ଅପ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଆଧାରରେ, ଅନେକ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଏକାଦଶ ଖେଳ ଉପରେ ସନ୍ଦେହ ଅଛି । ଯଦିଓ କିଛି ଖେଳାଳି ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶରେ ସ୍ଥାନ ନିଶ୍ଚିତ ନୁହେଁ

ଇଶାନ କିଶନଙ୍କୁ କୌଣସି ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ:

ପୂର୍ବତନ ଫାଷ୍ଟ ବୋଲର ଇରଫାନ ପଠାନ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚ ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଏକାଦଶ ଚୟନ କରିଛନ୍ତି। ଇରଫାନ ପଠାନ ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶରେ କେଏଲ ରାହୁଲ ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଓପନର୍ ଭାବରେ ଚୟନ କରିଛନ୍ତି, ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ତିନି ନମ୍ବରରେ ଅଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଦଳରେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଇଶାନ କିଶନଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ଦେଇ ନାହାଁନ୍ତି । ଦଳରେ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କୁ ପଠାନ ମଧ୍ୟଭାଗରେ ସ୍ଥାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏଥି ସହିତ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କୁ ପନ୍ତଙ୍କ ସହ ମଧ୍ୟମ କ୍ରମରେ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଭାବରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ସହ ଦଳରେ ରଖାଯାଇଛି ।

ଏଥି ସହ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା, ମହମ୍ମଦ ଶାମି ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାରଙ୍କ ଅଭିଜ୍ଞତାକୁ ଦ୍ରୁତ ବୋଲିଂର ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି। ଏଥି ସହିତ ସ୍ପିନ୍ ବୋଲିଂରେ ରାହୁଲ ଚହରଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରା ଯାଇଛି । ତେବେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଚମତ୍କାର ବୋଲିଂ କରିଥିବା କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ସ୍ପିନର ଆର ଅଶ୍ୱିନଙ୍କୁ ଏକାଦଶ ଖେଳରୁ ବାଦ ଦିଆଯାଇଛି ।

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ 5 ଥର ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛି ଏବଂ ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଜିତିଛି । ପାକିସ୍ତାନ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତକୁ ପରାସ୍ତ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛି । ଏଥର 24 ଅକ୍ଟୋବର ରେ ଦୁବାଇ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ପାକିସ୍ତାନର ସଂଘର୍ଷ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ।

ଇରଫାନ ପଠାନଙ୍କ ମନୋନୀତ ଏକାଦଶ:

କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ, ରୋହିତ ଶର୍ମା, ବିରାଟ କୋହଲି, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ପନ୍ତ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ମହମ୍ମଦ ଶାମି, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା, ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର, ବରୁଣ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ।

About Prabhat Kumar

Cricket is my first and forever love, I know cricket only cricket, I love playing & watching cricket because cricket is my passion and my passion is my work. My favorite cricketer is Virender Sehwag & MS Dhoni.

View all posts by Prabhat Kumar →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *