ଯଦି ଆଉ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ ହାରେ RCB ତେବେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଠାରୁ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଛଡ଼ାଇ ନିଆଯିବ, ଜାଣନ୍ତୁ କଣ କହୁଛି ରିପୋର୍ଟ

IPL 2021: ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ତଥା ଆରସିବି ପାଇଁ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍ 2021) ରେ ଗତ ସିଜନରେ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଆଜିକାଲି ଖରାପ ଫର୍ମ ସହ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି। ସେ ସବୁ ଦିଗରୁ ନିରାଶାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। ଆଇପିଏଲରେ ଅଧିନାୟକ ପଦ ଛାଡିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ମଧ୍ୟ ତାଯୁବ ଅଛନ୍ତି, ଏହା ପଛର କାରଣ ହେଉଛି କୋହଲିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଏବଂ ପ୍ରଦର୍ଶନ ।

କୋହଲିଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ହ୍ରାସ ପାଇଛି:

ଇପିଏଲର 14 ତମ ସିଜିନର ଦ୍ୱିତୀୟ ସିଜନରେ, ଆରସିବି ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ହାରିଥିଲା । ମ୍ୟାଚ ହାରିଯିବା ପରେ ଯେଉଁଠାରେ ବିରାଟ କୋହଲି ନିରାଶ ହୋଇଥିଲେ, ସେ ସମାଲୋଚକଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟରେ ଆସିଥିଲେ । ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ବିପୁଳ ବ୍ୟବଧାନରେ ହାରିଥିବା କେକେଆର ଦଳ ଆରସିବିରୁ ଦୃଢ଼ ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇଛି ।

ଇଏନ୍ ମୋର୍ଗାନଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଥିବା କେକେଆର୍ ଟିମ୍ ବିରାଟ ସେନାଙ୍କୁ ମାତ୍ର 92 ରନ୍ ରେ ଆଲ ଆଉଟ କରି 9 ୱିକେଟ୍ ବିଜୟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଛି । କ୍ୟାପଟେନ ବିରାଟ କୋହଲି ନିଜେ ମାତ୍ର 5 ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ଫ୍ଲପ୍ ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବାରୁ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଖୁସି ନୁହେଁ । ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି) ର ଅଧିନାୟକ ପଦରୁ ତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟଭାଗରୁ ବାହାର କରାଯିବାର ଏକ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ।

କ୍ରିକେଟ୍ ନେଷ୍ଟ (Cricket Next) ରେ ପ୍ରକାଶିତ ଖବର ଅନୁଯାୟୀ କୋହଲିଙ୍କୁ ଆରସିବି ଅଧିନାୟକତ୍ୱରୁ ମଝିରେ ବାହାର କରିଦିଆଯାଇ ପାରେ। ଅତୀତରେ କେକେଆରରେ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଏବଂ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଡେଭିଡ ୱାର୍ଣ୍ଣରଙ୍କ ଭଳି ଅନ୍ୟ ଦଳ ମଝିରୁ ଅଧିନାୟକ ବଦଳାଇଥିଲେ ।

ତେଣୁ ଏମିତି RCB ରେ ମଧ୍ୟ କରିପାରେ | KKR ଏବଂ RCB ମଧ୍ୟରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଦେଖିବା ପରେ, ଏହିପରି ଲାଗୁଛି । ଆଉ ଏକ ଖରାପ ଖେଳ ଏବଂ ଆପଣ ତୁରନ୍ତ RCB ର ଅଧିନାୟକତ୍ୱର ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖିପାରିବେ ।

About Prabhat Kumar

Cricket is my first and forever love, I know cricket only cricket, I love playing & watching cricket because cricket is my passion and my passion is my work. My favorite cricketer is Virender Sehwag & MS Dhoni.

View all posts by Prabhat Kumar →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *