IPL 2021: 33 ତମ ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ଏହି 3ଟି ଦଳ ର ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ପାଇଁ ରାସ୍ତା ସଫା, ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ଦଳ ହେଲା ବାହାର

ଆଇପିଏଲର 33 ତମ ମ୍ୟାଚରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦକୁ ପୁଣି ଥରେ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଲା । ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦକୁ 8 ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଟସ୍ ଜିତିବା ପରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ମନୋନୀତ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ବ୍ୟାଟିଂ ପୂର୍ବ ମ୍ୟାଚ୍ ଭଳି ଖରାପ ଥିଲା। ୱାର୍ଣ୍ଣର ତାଙ୍କ ଖାତା ମଧ୍ୟ ଖୋଲିପାରିନଥିବାବେଳେ ଅଧିନାୟକ ୱିଲିୟମସନ 26 ବଲରେ ମାତ୍ର 18 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଏଲ । ଏହି କାରଣରୁ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ସମଗ୍ର ଦଳ 20 ଓଭରରେ ମାତ୍ର 134 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲା ।

ଦିଲ୍ଲୀ ପୁଣି ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କଲା:

ଆଇପିଏଲର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲ ଉପରେ ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସକୁ ପରାସ୍ତ କରି ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିଲା ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନକୁ ଖସି ଯାଇଥିଲା ।

କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଉ ଥରେ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଦିଲ୍ଲୀ, ଚେନ୍ନାଇ ଏବଂ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଟପ 3 ରେ ଅଛନ୍ତି, ଏହି 3 ଟି ଦଳ ପ୍ଲେ-ଅଫ କୁ ଯିବାର ପ୍ରବଳ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ।

ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ରେ ପହଞ୍ଚିବାର ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଆଶା ସମାପ୍ତ ହେଲା:

ଆଇପିଏଲର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ଆଶା ଶେଷ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଭାରତରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା 7 ଟି ମ୍ୟାଚ ମଧ୍ୟରୁ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ମାତ୍ର 1 ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିପାରେ । କିନ୍ତୁ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଆଶା କରିଥିଲେ ଯେ ଯଦି ସ୍ଥାନ ବଦଳିଛି, ତେବେ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ପ୍ରଦର୍ଶନରେ ନିଶ୍ଚିତ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବ। କିନ୍ତୁ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଦଳ ବିଶେଷ କରି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ଉପରେ ଏହାର କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ପଡି ନଥିଲା ଏବଂ ହାଇଦ୍ରାବାଦକୁ 8 ଟି ମ୍ୟାଚରେ ସପ୍ତମ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଲା । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ଯିବାର ସେମାନଙ୍କର ଆଶା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଶେଷ ହୋଇଯାଇଛି ।

About Prabhat Kumar

Cricket is my first and forever love, I know cricket only cricket, I love playing & watching cricket because cricket is my passion and my passion is my work. My favorite cricketer is Virender Sehwag & MS Dhoni.

View all posts by Prabhat Kumar →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *