କମୁନାହିଁ ବିବାଦ, ଭାରତୀୟ ଦଳ ପଞ୍ଚମ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲା କିନ୍ତୁ ଇଂରାଜୀ ଦଳ ଖେଳିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ !

ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଭାରତ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ହେବାକୁ ଥିବା ସିରିଜର ପଞ୍ଚମ ତଥା ଅନ୍ତିମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚକୁ ଟସ୍ ପୂର୍ବରୁ ବାତିଲ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ବାସ୍ତବରେ, ଭାରତୀୟ ଶିବିରରେ କରୋନା ଭୟ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଦଳରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ପଦାକୁ ଆସିବା ପରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ।

ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ମ୍ୟାଚ୍ ବାତିଲ ପାଇଁ ଅନେକ ଅଫିସିଆଲ୍ ବିଶେଷଜ୍ଞ ମଧ୍ୟ ଆଇପିଏଲ୍ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ, ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଭାରତୀୟ ଦଳ ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ଟେଷ୍ଟ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲା ଏବଂ କୋଭିଡ ବିପଦକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଭାରତ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଏହି ମ୍ୟାଚ କୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ୱେଲ୍ସ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡକୁ ଦୁଇ ଦିନ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ ।

କିନ୍ତୁ ବିରାଟଙ୍କ ଆବେଦନକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରି ଇସିବି ସିରିଜର ଶେଷ ମ୍ୟାଚକୁ ସେଦିନ ହିଁ ରଖିଲା । ବାସ୍ତବରେ, ମ୍ୟାଚର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଫିଜିଓ ଯୋଗେଶ ପାରମାର କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ । ଏହି କାରଣରୁ, ଦଳ ଉପରେ କରୋନା ସଙ୍କଟ ଦେଖାଦେଇଥିଲା ।

କୋହଲିଙ୍କ ଆବେଦନ କୁ ECB ଅସ୍ବୀକାର କଲା:

ବାସ୍ତବରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଦଳର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ବାକି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହ ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ଟେଷ୍ଟ ବିଷୟରେ କଥା ହୋଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ବିସିସିଆଇର ଅଧିକାରୀମାନେ ମ୍ୟାଚକୁ ଦୁଇ ଦିନ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ଇଂରାଜୀ ବୋର୍ଡକୁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଇଂରାଜୀ ବୋର୍ଡ ସେମାନଙ୍କ ଆବେଦନ ସହ ସହମତ ନଥିଲା । ଏହି କାରଣରୁ ଟସ୍‌ର ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ବାତିଲ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିଲା ।

About Prabhat Kumar

Cricket is my first and forever love, I know cricket only cricket, I love playing & watching cricket because cricket is my passion and my passion is my work. My favorite cricketer is Virender Sehwag & MS Dhoni.

View all posts by Prabhat Kumar →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *