ଡି-ଭିଲିୟର୍ସଙ୍କୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ର ମେଣ୍ଟର କରାଯାଉ ବୋଲି ଦାବି କଲେ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି, କହିଲେ "ଡି ଭିଲିୟର୍ସ ରହିଲେ...

  1. Home
  2. Cricket News

ଡି-ଭିଲିୟର୍ସଙ୍କୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ର ମେଣ୍ଟର କରାଯାଉ ବୋଲି ଦାବି କଲେ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି, କହିଲେ "ଡି ଭିଲିୟର୍ସ ରହିଲେ...

ab de villiers and team india mentor


କ୍ରିକେଟ ଖବର : ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ପରାଜୟର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ଏହି ପରାଜୟ ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରୁ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲା।  ଏଥି ସହିତ ଭାରତୀୟ ଦଳର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଉପରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି।

AB de Villiers ହଠାତ୍ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ପଛର କାରଣ କଣ ଥିଲା, ଦେଲେ ଏଭଳି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା

ବର୍ତ୍ତମାନ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ଅତୁଲ ୱାସାନ ଏକ ବଡ଼ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପରି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ପାଇଁ କୋଚିଂ ଷ୍ଟାଫରେ ପୂର୍ବତନ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର କ୍ରିକେଟର ଏବି ଡି ଭିଲିୟର୍ସଙ୍କ ଭଳି ଖେଳାଳି ଆବଶ୍ୟକ। ସେ ମେଣ୍ଟର ହୋଇଥିଲେ ଆମେ ନିଶ୍ଚିତ ଟି-20 ବିଶ୍ୱକପର ଟ୍ରଫି ଜିତିଥାନ୍ତୁ। 

ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ଅତୁଲ ୱାସାନ କହିଛନ୍ତି:

T-20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ଏବି ଡି ଭିଲିୟର୍ସ ଭାରତୀୟ କୋଚିଂ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଅଂଶ ହେବା ଉଚିତ ଥିଲା, କାରଣ ଏହି ଫର୍ମାଟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଲଗା କୋଚିଂ କର୍ମଚାରୀ ଆବଶ୍ୟକ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟେଷ୍ଟ ଫର୍ମାଟ ଏବଂ ଟି -20 ଫର୍ମାଟରେ ସମାନ କୋଚିଂ କର୍ମଚାରୀ ରହିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ, ବିଭିନ୍ନ କୋଚଙ୍କୁ ଏହି ଫର୍ମାଟରେ ଭିନ୍ନ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ। ଏଥିସହ ସେ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନୋତ୍ତର ସ୍ୱରରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏବି ଡି ଭିଲିୟର୍ସଙ୍କୁ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ କାହିଁକି ମେଣ୍ଟର କରାଯାଇ ନାହିଁ? 

Atul_Wassan

ଅତୁଲ ୱାସାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଏବି ଡି ଭିଲିୟର୍ସ ଭାରତୀୟ ଦଳର ପରାମର୍ଶଦାତା ହୋଇଥାନ୍ତେ, ତେବେ ସେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନମାନଙ୍କୁ ଭଲ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ କରିଥାନ୍ତେ।  ପରିସ୍ଥିତି ଅନୁଯାୟୀ କେଉଁ ପ୍ରକାର ଶଟ ଖେଳିବାକୁ ହେବ ସେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନମାନଙ୍କୁ କହିଥାନ୍ତେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଖେଳ ବାରମ୍ବାର ପ୍ରମାଣିତ କରିଛି ଯେ ତୁମେ ଯୁବକମାନଙ୍କ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ।

ଏଥିସହ ସେ 2007 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଦଳ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି।  ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦଳର ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳି ନଥିଲେ, ଏହା ଏକ ଯୁବ ଦଳ ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଜିତିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା।